Komentari 17

Duje sredio Leganés: Čop zabio i asistirao u pobjedi Sportinga

1

Duje Čop pokazao je da ima mirne živce kad je u 42. minuti realizirao penal za Sporting protiv Leganésa. Osim gola, upisao je i asistenciju na El Molinónu u pobjedi 2-1

Duje Čop pokazao je da je vrijeme prilagodbe u Sportingu za njega završilo. Nakon što je zabio prvijenac za klub iz Gijóna protiv Athletic Bilbaa prije tri tjedna, hrvatski reprezentativac odigrao je još jednu domaću utakmicu za pamćenje.

Čop je u 17. minuti asistirao veznjaku Sportinga Nachu Casesu za vodeći gol, a tri minute prije odlaska na odmor smireno je realizirao penal kojega je skrivio Timor faulom nad Víctorom Rodríguezom.

Napadaču Cagliarija na posudbi u Španjolskoj bio je to drugi gol sezone te deveti ukupno u Primeri. Prošle je sezone u dresu Málage sedam puta pogađao protivničku mrežu.

Diego Rico smanjio je zaostatak Leganésa na 2-1 u 58. minuti, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Sporting je tako sa sedam bodova pretekao Barcelonu i nalazi se na diobi drugog mjesta Primere sa Sevillom. Najbolji je to start u Primeri momčadi s El Molinóna nakon dugih 35 godina.