Uključili se u borbu: Danci su lakoćom pobijedili Ruse

1

Rukometaši Danske pobijedili su u posljednjoj utakmici dana u Beču Rusiju 34-28 te su se tako uključili u borbu za polufinale u 'hrvatskoj' skupini

Ovo je velik bod, no očekujemo da bi i Rusi mogli iznenaditi Dansku i pobijediti danas, pričali su hrvatski rukometaši nakon remija s Islandom. No branitelj naslova Danska očito je zaboravila gorak poraz od Islanda prije dva dana i zaigrala ponovno na visokoj razini. Pobijedili su Rusiju 34-28 i tako se uključili u borbu za polufinale Eura. Skandinavci su krenuli malo uspavano, igrali s ruskim divovima gol za gol, no onda su u 20. minuti prvog dijela ubacili u brzinu više te su se do kraja poluvremena odlijepili na pet razlike. U drugom dijelu prednost više nisu ispuštali i do kraja je bilo pitanje s koliko će razlike natrpati momčad Vladimira Maksimova. Zadovoljili su se s +6 i tako najavili da je za njih prvenstvo tek počelo. Iako je pobjeda očekivana, način na koji su se poigrali s Rusima mora zabrinjavati protivnike. Kasper Hvidt igrao je tek nešto više od minute, a drugi golman Landin skupio je čak 20 obrana. Europski prvaci imali su devet različitih strijelaca, a najviše su zabili iskusni Christiansen i Knudsen, obojica po šest golova. Kad se tome doda odlična obrana i široka klupa, danski stroj izgleda zastrašujuće. Kod Rusa najbolji Igropulo sa šest golova, no za taj je učinak potrošio čak 11 lopti, dok su golmani kombinirano obranili 14 lopti. Vrlo dobra Rusija i odlična Danska. Odigraju li Rusi jednako dobru utakmicu protiv Islanda u utorak, mogli bi čak i slaviti, a to bi bilo odlično za Hrvatsku koja ima pet bodova. Bod manje ima skandinavsko društvo.