Komentari 3

Ukrajinska Premierliga: Šahtar uvjerljiv, Ivan Strinić asistent

1

Do devete su pobjede u devetom kolu Ukrajinskog prvenstva došli nogometaši Šahtara iz Donjecka. Slavili su prvaci na gostovanju kod Zorje u Luganjsku sa 3-0

Teixeira, Mhitarjan i Adriano bili su strijelci za sastav Mircee Lucescua koji se prvim pratiteljima, Dnjipru i kijevskom Dinamu, ponovno odmaknuo na šest bodova. Darijo Srna odgledao je cijelu utakmicu s klupe, dok je Eduardo da Silva igrao do 58. minute.

Sedmu pobjedu u devetom dvoboju upisao je Dnjipro protiv Černomoreca u Dnjipropetrovsku. Bilo je 1-0 za momčad Juandea Ramosa, a jedini je pogodak na utakmici u 15. minuti zabio Jevgen Seleznjov na asistenciju Ivana Strinića koji je u domaćim redovima odradio svih 90 minuta. Nikola Kalinić igrao je do 60.