Uleb kup: Zadar izgubio bez ispaljenog metka

1

Nizozemski Eiffel Towers bio je bolji 93-83 u drugom kolu Ulebova kupa. Konačnih minus 10 još je i dobro s obzirom kako je Zadar izgledao

S gostovanja u Nizozemskojh Zadar se vraća praznih ruku. Eiffel Towers, momčad sa čak šest Amerikanaca u rosteru, bila je bolja 93-83. Zadar nije imao pravu šansu niti u jednom trenutku, punih 35 minuta igrala se utakmica u jednom smjeru...
Prvih pet minuta igrala se ravnopravna utakmica, ali Nizozemci su se brzo odlijepili. Košem Olivera Deana u 8. minuti momčad iz Den Boscha je otišla na 27-18, a četvrtina je završena sa šest razlike. Nakon samo dvije minute u drugoj četvrtini domaći košarkaši prvi puta su poveli deset razlike (40-30), nakon čega se Zadrani više nisu mogli spustiti ispod šest koševa zaostatka. Na odmor su momčadi otišle s 53-44.
Ni u drugom poluvremenu Zadar nije izgledao nimalo bolje. Uz puno izgubljenih lopti i pogrešaka na obe strane terena, ubrzo su ušli u minus od čak 16 poena (65-49). U jednom trenutku bilo je i 17 razlike i već tada je bilo jasno su Aco i njegovi igrači pred nemogućom misijom... Najbliže što su uspjeli je dolazak na deset koševa zaostatka u 37. minuti (85-75). Tek u završnici Zadar je uspio vratiti rezultat na tu razliku, donekle podnošljiv poraz.
Corey Brewer je sa 22 poena predvodio Zadrane, a za taj učinak potrošio je samo 10 lopti iz igre. Todor Gečevski je uz 15 koševa skupio i devet skokova, 13 je zabio Juby Johnson, a 12 Jure Lalić. Kod pobjednika najbolji Jayson Wells s 21 košem, 19 je utrpao Brandon Kurz.