Komentari 18

Manchester United ispao iz FA kupa od drugoligaša na penale

4

Manchester United nije uspio zabiti iz mnoštva prilika, a onda je M'boro još izjednačio nakon gola kojem je prethodilo očito igranje rukom. A ono najgore stiglo je neutješnog mladića

Tek mu je 19 godina, a dobio je odgovornost ostaviti 'crvene vragove' u raspucavanju za ostanak u FA Kupu, ali Anthony Elanga nije se uspio nositi s pritiskom i loptu je raspalio daleko na tribine za veliko slavlje drugoligaša Middlesbrougha protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu 8-7 (1-1)!

FA Cup Fourth Round - Manchester United v Middlesbrough

Imali su sve na pladnju domaći nogometaši, realno bili mnogo bolja momčad cijelu utakmicu, ali na kraju su ispali. Mogli su povesti preko Ronalda u 20. minuti, ali Cristiano je pucao pokraj gola iz penala i ostavio sve u čudu. No, u 25. minuti je Bruno Fernandes asistirao Jadonu Sanchu za olakšanje.

Ipak, u 64. minuti pogađa Crooks za izjednačenje iz jedne od rijetkih prilika. United je pucao 30 puta prema golu, od toga devet puta u okvir, a zabili su samo jedan gol. Doduše, spomenuti gol M'bora ostat će u sjeni igranja rukom asistenta Watmorea koji je očigledno igrao rukom, ali VAR nije reagirao.

Dominirao je United i dalje, ali u 120 minuta nisu uspjeli završiti utakmicu u svoju korist. Krenulo se u dramu raspucavanja penala, a gledali smo šuteve kod kojih golmani i nisu imali previše šanse. I onda u osmoj seriji penala Elanga šalje loptu daleko na tribine za veliko slavlje drugoligaša.

Podizali su suigrači glavu neutješnog Elange, navijači su ga pozdravili svjesni da im je on budućnost i pomirili se s ispadanjem...