Komentari 5

Varga i Marić u disku, Đurković bez finala, Žugaj u repasažu

4

Bojan Đurković nije se uspio plasirati u finale malokalibarske puške u trostavu. U finale nisu uspjeli ući ni naši diskaši Marić i Varga, ali niti hrvač Nenad Žugaj

Hrvatski strijelac Bojan Đurković nije se uspio plasirati u finale mlaokalibarske puške 3x20 metaka s 50 metara u trostavu. Završio je 35. u kvalifikacijama Olimpijskih igara.

Đurković je najbolje gađao iz prvog, ležećeg položaja. Pogodio je 396 krugova i prvi od tri dijela natjecanja završio je na 18. mjestu. U stajaćem stavu pogodio je samo 369 krugova i pao na 38. mjesto, a u posljednjemu, klečećem stavu 387 krugova što mu je donijelo malen napredak. Ukupno je Đurković pogodio 1152 kruga.

Marić i Varga bez finala

Ukvalifikacijama diskaša hrvatski predstavnici nisu se uspjeli plasirati u finale Olimpijskih igara. U finale bi ih odvela norma od 65 metara. Martin Marić je bacio 62,87 i završio na 17. mjestu, a Roland Varga plasirao se na 36. mjesto s 58,17 metara.

Žugaj poražen u osmini finala

Iskusni 32-godišnji Karam Mohamed Ebrahim iz Egipta bio je bolji od Nenada Žugaja u dvoboju osmine finala kategorije do 84 kilograma.

Slavio je Egipćanin, inače olimpijski pobjednik iz Atene, 3-1 u bodovima.

Ebrahim se probio do finala pa će Hrvat imati priliku boriti se za medalju kroz repasaž.