Komentari 4

Utah Jazz svladao Mavericske, Bogdanović ubacio 12 koševa i morao čuvati Luku Dončića

5

Bogdanović je najviše doprinosa dao u u obrambenom dijelu, gdje se ponajviše trošio čuvajući Luku Dončića koji je ubacio 30 koševa i imao 10 skokova, ali je ostao na samo četiri asistencije

Košarkaši Utah Jazza u svojoj su Vivint Areni svladali Dallas Maverickse sa 100-99 i tako izjednačili rezultat na 2-2 u seriji prvog kruga doigravanja za NBA prvaka, a Bojan Bogdanović je za pobjednike ubacio 12 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije.

NBA: Playoffs-Dallas Mavericks at Utah Jazz

Bogdanović je svoj najveći doprinos dao u obrambenom dijelu, gdje se ponajviše trošio čuvajući povratnika u redovima Dallasa Luku Dončića koji je ubacio 30 koševa i imao 10 skokova, ali je ostao na samo četiri asistencije.

Domaća momčad je loše otvorila utakmicu, ali je odličnom igrom u drugoj četvrtini do poluvremena stvorila 12 koševa prednosti. No, Dallas je odgovorio u trećoj četvrtini, kad su igrači Jasona Kidda tricama zasuli koš Jazza i taj dio utakmice dobili sa 15 koševa razlike (39-24).

Momčadi su izjednačene ušle u zadnje tri minute (92-92), a kad je polaganjem i tricom u razmaku od pola minute Luka Dončić donio gostima četiri koša prednosti (99-95) na 39 sekundi prije kraja, činilo se da će Mavericksi iz Salt Lake Cityja otići s vodstvom 3-1 u seriji.

No, da to ne bude tako pobrinuli su se Donovan Mitchell i Rudy Gobert. Mitchell je pola minute prije kraja uspio ubaciti i iznuditi osobnu pogrešku Dončića te realizirati dodatno slobodno bacanje. Na drugoj je strani 20 sekundi prije kraja Dwight Powell promašio oba slobodna bacanja, da bi 11 sekundi prije kraja Mitchell nabacio, a Gobert zakucao za 100-99.

U posljednjem napadu Dallasa domaća obrana je ostala čvrsta, a Dinwiddiejev očajnički pokušaj za tricu nije došao ni do obruča.

Jordan Clarkson je sa 25 koševa predvodio strijelce Jazza. Mitchell je uz 23 poena imao sedam asistencija, a Gobert je spojio 17 koševa i 15 skokova.

Kod  gostiju je Jalen Brunson ubacio 23 poena.

Peta utakmica će biti odigrana u Dallasu u noći s ponedjeljka na utorak po srednjoeuropskom vremenu (3.30 sati).