Komentari 211

Vatrene 'rastopili' na sjeveru: Švedska na Euro, a mi - doma

1

KATASTROFA Mlada hrvatska reprezentacija ostala je bez Eura u Poljskoj nakon što je u odlučujućoj utakmici kvalifikacija izgubila od glavnog konkurenta Švedske 4-2

Odlučujuća utakmica kvalifikacija, moramo dobiti Švedsku ako želimo na Euro, a mi dobijemo četiri komada. Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija nakon teškog poraza od Švedske (4-2) ostala je bez Europskog prvenstva u Poljskoj sljedeće godine.

Švedska je posljednje kolo kvalifikacija dočekala kao prva na ljestvici s bodom više od Hrvatske i Španjolske koja je bila treća jer smo mi bili bolji u međusobnim utakmicama. Kako je Španjolska igrala protiv Estonije i sve osim pobjede u toj utakmici bila bi svjetska senzacija, znali smo da nama igra samo pobjeda u Švedskoj.

Sjajno smo počeli i poveli preko Stipe Perice u 23. minuti. No samo tri minute kasnije Elez je skrivio penal, a Wahlqvist je pogodio za 1-1. Mladi Vatreni raspali su se u drugom dijelu. Neobjašnjive pogreške naše obrane s kojom su se Šveđani poigravali. Prvo je Olsson zabio u 53. minuti, a pet minuta kasnije Hallberg je završio malonogometnu akciju.

Uskoro i potpuni raspad sistema nakon što je Strandberg u 64. minuti sam na pet metara zabio za 4-1. Benković je vratio tračak nade tri minute kasnije, ali bilo je prekasno. Švedska ide izravno na Europsko prvenstvo, Španjolska je razbila Estoniju 5-0 i nada se dodatnim kvalifikacijama, a Hrvatska ostaje doma.

Gračanove muke

Malo je reći da je Nenad Gračan imao problema uoči odlučujućeg susreta u Švedskoj. Prvo mu je Čačić nakon ozljede Luke Modrića uzeo Marka Roga i priključio ga A reprezentaciji, a nakon toga su mu još otkazala čak tri veznjaka Dinama, Ćorić, Fiolić i Pavičić.

Da stvar bude gora, Gračan je potom saznao da neće moći računati ni na Tina Jedvaja koji je bio s A reprezentacijom u Finskoj. Uz sve to bilo je jako teško računati da bi Hrvatska u ovakvom sastavu mogla pobijediti aktualnog europskog prvaka do 21 godine iz 2015. godine u čijem sastavu i danas igra nekoliko igrača te šampionske generacije...