Komentari 49

Utakmica prekinuta i u Belgiji: Bacali baklje, petarde i - pivo!

1

Valonski derbi između Charleroija i Standarda u belgijskom prvenstvu prekinut je sredinom drugog poluvremena, pri vodstvu gostujuće momčadi 3-1, nakon opetovanih problema s navijačima

Samo dan nakon prekida utakmice između Metza i Lyona u francuskoj Ligue 1, slične scene dogodile su se i u belgijskoj Jupiler Ligi, na valonskom derbiju između Charleroija i Standarda, koja je bila prekinuta u dva navrata pa potom i potpuno otkazana.

Navijači Standarda izazvali su prvi prekid pobacavši razne pirotehničke i druge predmete u blizini protivničkog golmana Nicolasa Penneteaua u 55. minuti, nakon što je njihova momčad povela 2-1. Sudac Serge Gumienny pozvao je igrače u svlačionicu.

Nekoliko minuta nakon nastavka utakmice opet ista priča. Standard je zabio i treći gol, a njegovi su se navijači, bolje rečeno huligani, natjecali tko će više toga baciti na travnjak.

Prekid je trajao deset minuta, a nakon samo pet minuta igre dogodio se i treći incident. Ovaj su put navijači Charleroija bili krivci pogodivši Standardova golmana Guillaumea Huberta čašom piva. Doletjela su i pirotehnička sredstva pa sudac nije imao previše izbora - trajno je prekinuo utakmicu.