Komentari 27

Uvijek drama: Drago odveo kauboje do dva velika boda

15

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je još jednu infarktnu utakmicu. Na EP-u su pobijedili Norvešku 25-23, a Vuković je zabio sedam golova

Utakmica s Norvežanima najvažnija je na prvenstvu, ako ih dobijemo uhvatit ćemo zalet za dalje, a ako ne, naći ćemo se u velikim problemima. Samo da nas ne ubije nervoza, govorio je hrvatski izbornik Lino Červar prije prve utakmice naših rukometaša na EP-u u Austriji. A počelo je u Grazu s previše nervoze, i to s obje strane. U prvih osam minuta utakmice naši su rukometaši zapucali čak dva sedmerca (Čupić i Zrnić), najskuplji svjetski rukometaš Domagoj Duvnjak izgledao je potpuno izgubljeno, a Norvežani su čvrstom obranom lomili svaki naš napad. Tada se budi Ivano Balić, te uz Dragu Vukovića i Denisa Buntića, režira veliki preokret. Mirko Alilović branio je sve što je stigao, a Vuković i Balić punili su gol Norvežana pa su "kauboji" u 20. minuti poveli 7-5. Na odmor se otišlo s našom minimalnom prednošću 11-10. Lino Červar, kojemu je utakmica protiv Norveške bila 150. na klupi Hrvatske, prenervozno je reagirao na svaku sudačku odluku. Iako često opravdano, jer španjolski sudački par, Muro i Rodriguez, svojim čudnim odlukama nimalo nisu štedjeli naše rukometaše... No zato ih je svojim navijanjem nosilo 3500 grlatih navijača u Grazu. Veliku pobjedu naši rukometaši mogu zahvaliti baš njima. Cijelo drugo poluvrijeme igralo se gol za gol, vukao je Vuković, zabijao kad je bilo najpotrebnije te je do kraja došao do velikih sedam golova. Manuel Štrlek u nekoliko navrata "osušio" Egea, a Mirko Alilović vrijedno je sakupljao obrane (18). U 57. minuti obranio je sedmerac Tvedtenu i presudio utakmicu. Pobjedu je potvrdio Vori golom u zadnjim sekundama utakmice. Naši su se rukometaši pobjedi radovali kao mala djeca, slavili, grlili se, a igrač koji je godinu dana žestoko radio za povratak među 'kauboje' nedvojbeno je zaslužio epitet igrača utakmice te je čak i zaplakao prilikom primanja poklona za utakmicu života u reprezentaciji.