Komentari 6

Uzalud im Payet: Metz je dobio Marseille nakon čak 11 godina

1

Metz je dočekao slavlje protiv Marseillea prvi put nakon veljače 2006. godine. Domaći su slavili golom Jouffrea u 82. minuti, a gostima nije pomogao ni Dimitri Payet, prebjeg iz West Hama

U prvom susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Metz je pobijedio Marseille 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon 11 godina. Metz je slavio golom Yanna Jouffrea u 82. minuti iz slobodnog udarca.

Za Marseille je zaigrao i Dimitri Payet koji je tijekom prijelaznog roka stigao iz West Hama, a prvi nastup upisao je i Gregory Sertic koji je stigao iz Bordeauxa. Međutim, obojica su se uklopila u sivilo gostujućeg sastava,.

Posljednju pobjedu Metz je protiv Marseillea ostvario u veljači 2006. godine također 1-0. Metz se ovom pobjedom barem privremeno udaljio iz zone ispadanja i sada je na 15. mjestu sa 24 boda, dva boda više od zone ispadanja. Marseille je ostao na šestom mjestu s 33 boda. U vodstvu je Monaco (49) ispred Nice (49) i PSG-a (46).