Komentari 10

Uzeli bod Atlantu: Još jedan poraz 'medvjeda' u produžetku

1

Medveščak je na kraju ruske turneje osvojio još jedan bod. Nakon produžetka 'medvjedi' su izgubili 3-2. U Zagreb se Medveščak vraća s 2 boda iz četiri utakmice

Hokejaši Medveščaka izgubili su i u posljednjoj utakmici ruske turneje. 'Medvjedi' su nakon produžetaka izgubili na gostovanju kod Atlanta iz Mitiščija 3-2.

Zanimljivo da nakon prve dvije trećine golova nije bilo, no u posljednjih 20 minuta napadači su se raspucali. Poveo je domaćin nakon pet minuta u posljednjoj trećini. Obrana Medveščaka nije uspjela blokirati odbijanac nakon udarca Mihnova, na loptu je naletio Sanguinetti i zabio za 1-0.

To kao da je probudilo Medveščak. Četvrta napadačka linija Zagrepčana odlično je kombinirala. Zabio je Perkovich za 1-1 nakon asistencija Kanea i Bjorkstranda. Ubrzo je pao i treći gol na utakmici i to nakon velike pogreške golmana Dekanicha kojem je iz rukavice ispala pločica. Na pak je naletio Koltsov koji prednost ponovno vraća Atlantu.

No bod 'medvjedima' spašava Carle samo 80 sekundi prije kraja utakmice. Medveščakov hokejaš doslovno je ugurao pak u gol i odveo svoju momčad u produžetke. Nažalost, po treći put produžetak je za 'medvjede' bio nepremostiva prepreka. Najprije je Atlant promašio veliku priliku, no onda je Artjukhin fantastično pogodio sami kut Dekanicheva gola i bodove ostavio u Mitiščiju.

Medveščakova ruska turneja: 0-3 SKA, 2-6 Severstalje, 2-2 (penali) Lokomotiv, 2-3 (produžetak) Atlant