Komentari 11

Hrvatska na korak do pobjede: Sjajni Gojo pobijedio Thiema!

6

Gojo je završio ono što je Ćorić započeo. Bez većih poteškoća uzeo je pobjedu protiv Dominica Thiema i Hrvatsku od prolaza u Svjetsku skupinu dijeli još samo bod

Borna Gojo (24) izašao je na teren nakon pobjede Borne Ćorića i sa 6-3, 7-6 (2)  pobijedio nekoć trećeg igrača svijeta, Dominica Thiema.

Thiem je 2020. osvojio i US Open, ali daleko je od idealne forme, a Gojo mu nije dopustio da uđe u ritam. Hrvat je servirao čak 10 aseva i nije izgubio nijedan servis, unatoč tri prilike za break koje je imao Thiem.

Rijeka: Borna Gojo i Dominic Thiem u drugom meču između Hrvatske i Austrije u kvalifikacijama Davis Cupa

U nedjelju, prvi će na igralište parovi - Ivan Dodig i Nikola Mektić protiv Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera, a potom slijede pojedinačni mečevi: Borna Ćorić – Dominic Thiem i Borna Gojo – Dennis Novak.

Hrvatskoj je za prolaz u Svjetsku skupinu dovoljan još samo jedan bod.

U prvom meču između Hrvatske i Austrije, Borna Ćorić (26) pobijedio je Austrijanca Dennisa Novaka (ATP 144.). sa 6-3 i 7-5 i time doveo Hrvatsku tenisku reprezentaciju u vodstvo.

Gojo i Ćorić pjevaju Joleta 00:35

Hrvatski je tenisač uzeo break na početku seta, poveo je s 3-1 i nakon toga nije ispuštao kontrolu. Ćorić je spasio dvije break lopte u prvom setu, Novak je ozbiljno zaprijetio pri rezultatu od 4-2. Ipak, Ćorić je obranio servis i ubrzo osigurao pobjedu u prvom setu.

U drugom je setu Ćorić slomio Novaka tek pri rezultatu od 5-5, nakon čega je Hrvat osvojio dva uzastopna gema i time osigurao prvi bod za Hrvatsku.

Rijeka: Borna Ćorić i Dennis Novak u prvom meču između Hrvatske i Austrije u kvalifikacijama Davis Cupa

Gotovo tri godine hrvatska teniska reprezentacija nije igrala meč Davis Cupa na domaćem terenu zbog korona virusa i izravnog plasmana u završnicu 2021. No nakon poraza od Australije u polufinalu prošlog izdanja u Málagi opet mora u kvalifikacije.

U dvoranu Zameta u Rijeci stigla je Austrija s Dominicom Thiemom (29), nekad trećim, danas 99. igračem svijeta, dok Hrvatskoj nedostaju ozlijeđeni Marin Čilić (34) i Mate Pavić (29).

Hrvatska je triput igrala protiv Austrije u momčadskom teniskom natjecanju i izgubila 1997. u Grazu (3-2), a pobjeđivala 2001. u Puli (4-1) i 2006. u Grazu (3-2).

Borna Ćorić pokazao sat od 300.000 kn: Zaljubio sam se