Komentari 118

Alcaraz uzeo set pa se zbog grča raspao! Đoković odjurio u finale

7

Nakon velike borbe u drugom setu mirisalo je na maratonski meč, ali ozljeda španjolskog tenisača bila je prevelika prepreka. Novak čeka Caspera Ruuda u lovu na 23. Grand Slam

Finale prije finala. Tako se mogao nazvati susret Carlosa Alcaraza i Novaka Đokovića u polufinalu Roland Garrosa, tko god da je od njih dobio bio bi veliki favorit protiv Caspera Ruuda. Ipak, gledatelji su mogli vidjeti samo dva seta kvalitetnog tenisa i ozljedu Španjolca zbog koje je Srbin bez puno muke osvojio treći i četvrti set, bilo je 6-3, 5-7, 6-1, 6-1.

Kladionice su uoči početka meča bile naklonjene mladom Španjolcu, inače vodećem tenisaču na ATP ljestvici, no to se nije previše vidjelo na terenu. Prvi set pripao je Đokoviću (6-3), koji u Parizu ganja 23. Grand Slam titulu.

Idemo po titulu! Splićanin Dino Prižmić u finalu Roland Garrosa
Spektakl u polufinalu: Evo gdje gledati meč Alcaraza i Đokovića

Đoković je pritisnuo od samog početka i iskoristio prvu šansu za break, pri rezultatu 2-1, i u konačnici stigao do prednosti, iako je prije potvrde prvog seta spašavao četiri break lopte.

French Open

Alcaraz je pri vodstvu 5-3 napravio break i činilo se da će lakoćom uzeti set, no Novak se nije predavao i odgovorio je u idućem gemu. Nakon što je na svom servisu spasio 0-40, činilo se da bi u završnici mogao povesti 2-0, ali Alcaraz je umjesto toga napravio novi break bez izgubljenog poena za set 7-5 nakon 77 minuta. I tu je stao.

Neobična situacija dogodila se kod Đokovićeva servisa na 1-1 u setovima u trećem setu. Kod jednog reterna na 15-30 osjetio je bol u listu desne noge, činilo se kako je u pitanju grč, a nije mogao dobiti liječničku pomoć prije promjene strana pa je odustao od gema i poklonio break Đokoviću! Publika je sve popratila zvižducima, a sudac je objasnio da su pravila takva.

Problemi za Španjolca tu nisu prestali jer je glatko izgubio i idući svoj servis, a Đoković je za samo 34 minute vratio vodstvo u setovima (6-1).

French Open

Alcaraz je na trenutke pokazivao da može istrčati lopte, ali Đoković je ušao u ritam i nije popuštao do samog kraja. Nakon tri breaka u trećem, napravio je još dva u prva dva Alcarazova servis gema četvrtog seta i sa 6-1 završio posao.