Komentari 40

Dinamovac je donio Zrinjskom prvu duplu krunu u povijesti! Pao ljuti rival u zeničkom finalu

36

HŠK Zrinjski pobijedio je Velež 1-0 u finalu Kupa Bosne i Hercegovine u Zenici golom Marija Ćuže iz 51. minute. Drugi je to naslov za "plemiće" u tom natjecanju koji su izdominirali ove sezone

Hrvatski športski klub Zrinjski ispisao je povijest i svladao gradskog rivala Veleža na Bilinu polju u Zenici za prvu dvostruku krunu!

Zenica: Zrinjski pobijedio Velež u finalu Kupa BiH

Momčad Krunoslava Rendulića, koja se prošetala kroz Premijer ligu BiH i osigurala rekordnu osmu titulu četiri kola prije kraja, osvojila je Kup nakon 15 godina suše.

Zenica: FK Velež i HŠK Zrinjski u finalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine

Ogroman je bio interes navijača za ovu utakmicu, a policija je zbog čestih sukoba između dviju navijačkih skupina sa zapadne i istočne strane Mostara osigurala i odvojene rute putovanja prema Zenici. Čak 32 autobusa i kombija navijača Zrinjskoga stigla su u srednju Bosnu preko zapadne Hercegovine, dok je oko 500 navijača Veleža putovalo u dva vlaka preko Sarajeva.

Oni su na stadion stigli u korteu, dok je policija navijače Zrinjskog sprovela direktno na stadion kako bi smanjila rizik od sukoba.

U prvoj postavi Zrinjskoga bilo je nekoliko lica poznatih pratiteljima HNL-a, dinamovci na posudbi Mario Ćuže i Petar Sučić, bivši hajdukovac Mario Tičinović, bivši igrači Rijeke i Istre Silvio Ilinković i Antonio Ivančić, a priliku s klupe čekao je bivši hajdukovac Tomislav Kiš i nekadašnji igrač Osijeka Karlo Kamenar. Jedan je hajdukovac bio i u početnoj postavi Veleža, veznjak na posudbi Tino Blaž Lauš.

Kiša je počela padati pred početak utakmice, a navijači Zrinjskoga iz protesta su okrenuli leđa terenu tijekom intoniranja himne Bosne i Hercegovine. Prvo poluvrijeme proteklo je bez izrazitih prilika, uz nešto veći posjed lopte prvaka Zrinjskoga.

Baš je dinamovac Ćuže zabio pobjednički gol za Zrinjski u 52. minuti krasnim udarcem s druge stative nakon ubačaja Josipa Ćorluke s desnog boka za veliko veselje navijača u bijelom na sjevernoj tribini. Bio je to prvi Ćužeov gol u kupu ove sezone, 10. u 42. nastupu u sezoni. Ugovor s maksimirskim klubom vrijedi mu do siječnja 2025.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Utakmica je u dva navrata u 72. i 83. minuti nakratko bila prekinuta zbog bakljade navijača Veleža, a u završnici su huligani bacali sjedalice i druge predmete u teren pa pogodili i nedužnog kamermana, a žuti karton dobio je posuđeni igrač Hajduka Tino Blaž Lauš.

Uz tenzije i naguravanje na terenu utakmica je ipak privedena kraju, a zapadni Mostar slavi veliki uspjeh.