Komentari 48

Bayern propustio uzeti naslov! Odluka o tituli u zadnjem kolu

1

Bavarci su odigrali 0-0 s Leipzigom iako su napadali cijelu utakmicu dok je Borussia Dortmund jedva dobila Fortunu 3-2. No, stanje na tablici je sljedeće - prvak Bundeslige odlučivat će se u posljednjem kolu

Nogometaši Bayerna propustili su osvojiti naslov prvaka Bundeslige nakon što su na gostovanju kod Leipziga odigrali 0-0. Momčad Nike Kovača napadala je cijelu utakmicu, Serge Gnabry imao je nekoliko sjajnih prilika, ali na koncu nije uspjela doći do toliko željenog gola koji bi joj donio titulu.

Kovač: Osvojit ćemo taj naslov; Rummenigge: Vjerujem u Niku

Paralelno s ovom utakmicom igrala se i ona između Borussije Dortmund i Fortune gdje se odvijala prava drama. Fortuna je s igračem manje u zadnjoj minuti utakmice smanjila rezultat na 3-2, a Dortmund je onda preživljavao iduće tri minute. Fortuna je imala dvije sjajne prilike za izjednačenje čime bi Kovaču uručila naslov, ali 'žuto-crni' su uspjeli preživjeti.

To znači da će se o prvaku Bundeslige odlučivati u posljednjem kolu.

Bayern sada ima dva boda više u odnosu na drugoplasiranu Borussiju. Bayern u zadnjem kolu dočekuje Eintracht Frankfurt, dok Borussia Dortmund ide u goste kod Borussiji Mönchengladbach.

U borbi za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, najviše šansi imaju Borussia Mönchengladbach i Bayer Leverkusen, koji imaju po 55 bodova, te Eintracht Frankfurt sa 54 boda, s tim da u nedjelju Eintracht dočekuje Mainz.

Hoffenheim je kod kuće izgubio od Werdera sa 0-1, a Andrej Kramarić je u 38. minuti pogodio stativu, a u 81. njegov pokušaj obranio je vratar gostiju.

Unatoč porazu Hoffenheim još uvijek ima šanse izboriti Europsku ligu, kao i Wolfsburg, koji je izgubio od Stuttgarta sa 0-3. Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg od 75. minute, dok je Borna Sosa ostao na klupi Stuttgarta. Tin Jedvaj bio je na klupi Bayera iz Leverkusena, koji je protiv Schalkea odigrao 1-1.

Iz Bundeslige su ispali Hannover i Nürnberg, dok će Stuttgart ići u doigravanje za opstanak.