Komentari 33

Bivši golman 'vatrenih' branio nemoguće pa primio čudan gol, Zekić slavio u derbiju sjevera

14

Novi prvoligaš u većem je dijelu utakmice bio u podređenom položaju, a odličnom golmanu Zeleniki može zahvaliti što nije primio još koji. Ipak, jedna pogreška presudila je utakmicu

Nedjeljni program prvog kola HNL-a otvorili su Varaždin i Slaven Belupo derbijem sjevera na Stadionu Varteksa od 19 sati, a gosti su pobijedili 1-0 golom Matea Kocijana iz 49. minute uz sjajnu utakmicu domaćeg golmana Olivera Zelenike koji je imao čak devet obrana.

Pobjednički gol možete pogledati OVDJE.

Prvu izglednu situaciju na utakmici imao je Zoran Kvržić za Slaven Belupo kad je u sedmoj minuti gađao iz slobodnjaka s 20-ak metara u donji lijevi kut, a spreman je bio Zelenika i najavio svoju večer. Deset minuta poslije Fran Brodić našao se sam na petercu na drugoj strani nakon slobodnjaka s lijeve strane i pucao glavom preko gola.

Varaždin i Slaven Belupo sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a

Ogromnu je priliku propustio Arber Hoxha u 23. minuti. Napadač Slavena prošetao se praktički do peterca Varaždinaca i pucao, ali Zelenika je to nekako uspio obraniti. Igor Postonjski odgovorio je bombom s više od 25 metara u 29. minuti, a Slavenov golman Sušak to je nekako prebacio preko gola.

Evo gdje gledati sažetke HNL-a

Rasplamsala se tad utakmica jer je već u 31. Caimacov bio u čistoj situaciji nakon što je odbio Pellumbija. I njemu je obranio sjajno raspoloženi Zelenika, koji je još jednu čudesnu intervenciju imao u 44. minuti. Kvržić je pronašao Hoxhu, a bivši reprezentativni golman, koji je putovao na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014., nogom je odbio njegov šut s dva, tri metra.

Zoran Zekić uveo je u igru početkom drugog poluvremena Matea Kocijana, a on je nakon samo tri minute našao način da probije Zeleniku. Bio je to prizeman udarac s 25 metara u donji desni kut, a golman Varaždina mogao je tu i bolje reagirati, prošla mu je lopta kroz ruke.

Ubacio je domaći trener Mario Kovačević u igru Matiju Kolarića i Andrisa Herreru, a baš je Venezuelac 20-ak minuta prije kraja bio u dvije izgledne situacije. Prvo je oklijevao uputiti udarac nogom u šesnaestercu pa su mu uzeli loptu, a onda i nije dobro zahvatio loptu glavom. Prolomio se uzdah odlično ispunjenom zapadnom tribinom s 3095 gledatelja.

Zelenika je još jednom odlično reagirao nogom kod dvije prilike strijelca Kocijana u završnici. Prvo je u 73. minuti, kad je igrač Slavena pucao iz okreta, a onda i u 83., nakon kornera na gol-crti. Tonio Teklić dvije minute poslije izborio se za šut na 18 metara, ali je pucao ravno u Sušaka.

Njegov kolega Oliver Zelenika dojmljivu je predstavu zaokružio obranom pokušaja Seida Behrama s ruba šesnaesterca u 89. minuti. Tražili su Varaždinci penal zbog igranja rukom Vinka Solde u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali glavni sudac Ivan Bebek odmah je odmahnuo rukom tvrdeći kako nije bilo namjere igrača gostiju. To je bio i kraj nadanja domaćih da mogu nešto izvući.