Komentari 2

Valencia je s nova tri boda zadržala korak za dvojcem

1

Pobjedom 2-1 Valencije na San Mamesu protiv domaćeg Atheltica, odnosno Villarreala protiv Getafea 3-2, okončano je 13. kolo Primere...

Nakon mirnog prvog poluvremena, sva tri gola u BIlbauu postignuta su u nastavku igre. Poveo je domaćin preko Ikera Muniaina u 57. minuti. Mladi je napadač, koji će 19. ovog mjeseca proslaviti 17. rođendan, postigao svoj drugi prvenstveni pogodak. Prvim, postignutim u remiju (2-2) Athletica i Valladolida četvrtog listopada, postao je najmlađi strijelac u španjolskoj prvoligaškoj konkurenciji sa svega 16 godina, devet mjeseci i 15 navršenih dana. Ipak, radost mu je bila kratkoga vijeka, a za to se pobrinuo najbolji strijelac Primere, David Villa. Jednaesti pogodak u svojoj dvanaestoj utakmici sezone postigao je s lijeve strane na asistenciju Pabla u 61. minuti. Strijelac gola, pokazat će se vrijednog tri boda, bio je Jeremy Mathieu u 82. minuti. Za Athletic, koji je od 74. minute igrao bez isključenog Campa, najstrožu je kaznu u 87. minuti utakmice propustio realizirati David Lopez. Pogodio je lijevu vratnicu. Villarreal je s 3-2 svladao Getafe, koji je unatoč rezultatskoj prednosti i igraču više od 52. minute (isključen Cani), upisao peti gostujući poraz u sedmoj utakmici sezone na strani. U sudačkoj nadoknadi Villarrealu je isključen i Angel.

Primera, 13. kolo, nedjelja:
Athletic - Valencia 1-2 (Muniain 57 / Villa 61, Mathieu 82)
Villarreal - Getafe 3-2 (Capdevila 17, 87, Cazorla 67 / Leon 3, Soldado 52 - 11 m)
Espanyol - Racing 0-4 (Henrique 47, Canales 52, 72, Tchite 68-11m)
Mallorca - Zaragoza 4-1 (Aduriz 37, 67, Mario Suarez 74, Keita 77 / Ander Herrera 85)
Malaga - Osasuna 1-1 (Apoño 83 / Masoud 47)
Tenerife - Sporting 2-1 (Ricardo 55, Nino 66 / Diego Castro 4)