Valencia na putu za LP, navijački neredi u Rimu

5

U Rimu su remizirali Lazio i Dinamo iz Bukurešta, a utakmica je imala i uvertiru - dva navijača rumunjskoga kluba izbodena su nožem

U tri od četiri utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, odigranih u utorak, pobijedili su domaćini. Jedini domaćin koji nije uspio steći prednost pred uzvrat je rimski Lazio, koji je na Olimpicu odigrao 1-1 s bukureštanskim Dinamom. Rumunji su poveli golom Danciulescua u 22. minuti, a za Lazio je izjednačio Mutarelli u 53. minuti. Ova je utakmica imala i ružnu uvertiru. Na ulicama Rima divljali su navijači oba kluba, a deblji kraj izvukli su Rumunji. Dva navijača Dinama izbodena su nožem, jedan u leđa, a drugi u nogu, dok je još jedan zadobio ozljede glave. Mirnije je bilo u Valenciji, gdje je domaći sastav nadigrao švedski Elfsborg i pobijedio s visokih 3-0. Vicente je zabio u 7., Silva u 59., a Morientes zaokružio priču u 71. minuti. Veteran Rui Costa zabio je dva gola u 2-1 pobjedi Benfice protiv Kopenhagena u Lisabonu. Prvi put zabio je u 25. minuti, poravnao je Hutchinson deset minuta kasnije, a do prednosti su Portuglaci došli tek u 86. minuti. Golom Nacha Nova u posljednjoj minuti utakmice Glasgow Rangers je minimalno pobijedio Crvenu zvezdu na Ibroxu. Prođu li Rangersi i ovu prepreku, do Lige prvaka će doći preko dva balkanska kluba (crnogorska Zeta u 2. pretkolu).