Komentari 16

Varaždin nastavio pobjednički niz, bugarski sudac isključio dva igrača u povijesnoj utakmici

4

I zbog rezultatskog minusa, ali i igrača više, u vrlo nervoznoj utakmici do kraja je Gorica napadala i pokušala doći barem do jednog boda, ali domaćin je odolio svim napadima i proslavio pobjedu

U susretu 8. kola HNL nogometaši Varaždina pobijedili su pred svojim navijačima Goricu 2-1 (2-0) čime je Varaždin upisao prvu domaću pobjedu u sezoni.

Veliki korak prema tri boda varaždinski su nogometaši napravili u prvom poluvremenu kada je Agon Elezi postigao dva gola za 2-0. U nastavku je Deni Jurić smanjio u 61. minuti, a unatoč igraču više Velikogoričani nisu uspjeli do boda ili potpunog preokreta.

'Ako prođe novi Zakon o sportu, nema više velikih transfera (!?)'

Varaždin je odlučno otvorio utakmicu te je poveo već u 10. minuti. Sjajno je asistirao Tonio Teklić, dok je gostujuću mrežu načeo Agon Elezi. Nakon startnog vodstva domaćina uslijedila je uravnotežena igra gdje se prijetilo s obje strane, no do kraja poluvremena još je jednom za Velikogoričane koban bio Elezi. U 43. minuti drugi put je uspješno naciljao suparničku mrežu i zabio za 2-0.

Susret Varaždina i  Gorice u 8. kolu HNL-a

Stvari su se na terenu počele mijenjati tijekom drugog poluvremena. Prvo je u 61. minuti, vrlo lijepo s vrha šesnaesterca, pogodio Deni Jurić za smanjenje na 1-2. Kao zanimljivost recimo da je ovaj dvoboj sudila bugarska sudačka trojka, a glavni je u 74. minuti isključio domaćeg napadača Šegu.

I zbog rezultatskog minusa, ali i igrača više, u vrlo nervoznoj utakmici do kraja je Gorica napadala i pokušala doći barem do jednog boda, ali domaćin je odolio svim napadima i proslavio pobjedu. U sudačkoj nadoknadi i Gorica je ostala s desetoricom nakon što je Jurić dobio drugi žuti karton.

Razmjena sudaca u HNL-u, pravdu na utakmici  između Varaždina i Gorice dijeli bugarska sudačka trojka

U petom pokušaju ove sezone Varaždin je ostvario premijernu pobjedu pred svojim navijačima. Odlični Varaždin je skočio na treće mjesto, dok je Gorica ostala pretposljednja.

U kakvoj su formi dinamovci uoči Chelseaja: Tuchel je mogao podvući barem dva imena...

Ove subote još će igrati Osijek i Šibenik, a u nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Prvo od 18.55 sati u Puli igraju Istra 1961 i Lokomotiva, dok se od 21.05 sati na Poljudu sastaju Hajduk i Slaven Belupo.