Komentari 22

Varaždin osvojio juniorski Kup! Golman ušao u 90. pa 'hladno' skinuo 'panenku' protiv Dinama

Miljenko Mumlek je u 90. minuti potegnuo rizičan potez, ali na kraju mu se isplatio. Luka Šteko na golu Varaždina napravio je odličan posao, obranio dva penala i donio trofej klubu sa sjevera Hrvatske

Dinamov Braun uzeo je loptu kad je Varaždin imao vodstvo od 2-1 u raspucavanju penala, odlučio je 'mangupski pucati panenkom', ali nije očekivao da će Luka Šteko hladno ostati na nogama i lagano obraniti taj udarac! Nakon toga je Ocvirek zabio za veliki trofej izabranika Miljenka Mumleka.

Juniori Varaždina osvojili su Hrvatski nogometni kup nakon raspucavanja penala (3-1), a u 90 minuta vidjeli smo četiri gola (2-2). Prvo je Varaždine u prednost iz penala doveo Noa Vugrinec, ali je do odmora izjednačio odlični Barišić. Nije se dugo čekalo na novi gol u nastavku jer je već u 49. minuti Havojić iskoristio 'fliper' u šesnaestercu 'modrih' i zabio za 2-1.

Prvi gol nogometaši Varaždina nisu slavili, ali zato je za drugi Havojić otrčao prema klupi, ali nije dugo trajalo veselje jer je četiri minute kasnije sve poništio Barišić golom iz penala nakon što je Škaričić igrao rukom. Kako se pokazalo, ključni trenutak utakmice bio je onaj prije posljednjeg zvižduka suca Kolarića koji je nedavno sudio najveći hrvatski derbi.

Iako su prva dva udarca promašili Varaždinci, Dinamo nije uspio napraviti prevagu jer je šut Sučića otišao daleko od gola. A sljedeća dva pokušaja Dinama obranio je Šteko, dok je najboljniji za Dinamo bio spomenuti pokušaj panenke. Ocvirek je pucao zadnji penal i pogodio za veliko slavlje.

Prvi je to Kup u povijesti NK Varaždina, a bivši varaždinski prvoligaš Varteks je tri puta dizao trofej u juniorskoj konkurenciji. A bio je to loš dan za mlađe uzraste dinama jer su prvo kadeti izgubili od Rijeke (4-1), a pioniri su u raspucavanju penala izgubili od Osijeka 5-4 (1-1).