Komentari 36

Vugrinec zaludio Varaždin, s dva gola odveo ih u 3. pretkolo

8

Varaždin je gotovo rutinski svladao Iskru i plasirao se u 3. pretkolo Europske lige. Domaći su protiv Moldavaca slavili s visokih 3-1, golovima Vugrineca i Glavice

Pobjedom nad moldavskom momčadi Varaždin  je uvjerljivo osigurao prolaz u 3.pretkolo Europske lige. Na domaćem terenu 'počastili' su navijače s tri gola.

U korektnoj utakmici, bez previše prekršaja i svega četiri žuta kartona, tri na strani gostiju i jedan za domaću momčad, Varaždin je odigrao upravo onako kako je obećao.

Trener Toplak najavio je kako će njegova momčad od prve minute igrati napadački i s dva gola u prvih 20 minuta opravdao je svoje obećanje.

Raspoloženi kapetan Varaždina, Davor Vugrinec prvi je 'načeo' mrežu moldavskog golmana Alexandrua Melenciucija . Udarcem s gotovo 30 metara kapetan domaćih pronašao je gol Moldavaca i postigao prvi gol na utakmici. Vugrinec se još jednom našao pred Melenciucijem, u drugom poluvremenu i ponovno bio uspješniji, postavivši visokih 3-1 na semaforu. Probio se preko protivničke polovice, prešao i posljednjeg igrača Iskre i 'utrpao' loptu u gol.

Dejan Glavica, koji je skoro propustio susret zbog poziva u  U-20 reprezentaciju, također se upisao u strijelce. Glavica je na ubacivanje u kazneni  prostor odlično reagirao i s lakoćom glavom pospremio loptu u mrežu.

Jedini gol za goste postigao je Novicov, uklizavši u kazneni prostor. Uspio je u silnoj gužvi gurnuti loptu u mrežu, ali Moldavcima to nije bilo dovoljno.

Varaždin je tako osigurao 3. pretkolo Europske lige u kojem će mu protivnik biti Dinamo iz Bukurešta.

Varaždin - Iskra-Stal  3-1

( Vugrinec 14', 70', Glavica 18' ) ( Novicov 41' )