Velimir Perasović: Čekam da Anderson eksplodira

1

Novi Cibonin Amerikanac, Alan Anderson, pokazuje da je sposoban za velike stvari, ali još se nije snašao u klubu. Peras namjerava čekati da se raspuca

Igrači Cibone završavali su jutarnji trening u utorak. Većina se igrača rastezala i radila s utezima, a Alan Anderson stajao je u kutu i gađao tricu za tricom. Nije ga baš išlo. Utakmicu u Zadru, dan nakon dolaska u Hrvatsku, odigrao je na nadahnuće, ali protiv Unicaje i posebno protiv Zagreba mučio se sa šutom - bez selekcije, bez uspješnosti, a što je najgore, i bez pogleda prema otvorenim suigračima.
- Je, zadnje dvije odigrao je jako loše. Evidentno je da nije u formi. Prilagodba će, očito, potrajati dulje nego što sam se nadao - priznao je Velimir Perasović dodavši kako još čeka da Anderson pokaže sve što zna u Europi.
- U ove dvije sezone u Europi još nije 'eksplodirao’. Ne znači ni da će kod nas, ali definitivno može. Još se treba prilagoditi na momčad i ona na njega.
Utakmica u Avellinu u četvrtak (20.45 sati) bit će prava prilika. Bez obzira na ishod, Cibona će u Top 16 kao četvrta u skupini.
- Idemo na pobjedu, ali važnije nam je podići igru, samopouzdanje i formu - rekao je Peras te najavio da će neki igrači dobiti manju minutažu kako bi se odmorili. A baš bi u takvoj utakmici, u kojoj zna da ne mora sam sve odlučivati, Anderson mogao početi više vjerovati suigračima.