Komentari 35

Verstappen čudesno do pobjede u Miamiju, Ferrari drugi i treći

Iako mu je u završnici prijetio Leclerc, i to nakon izlaska safety cara zbog sudara, Nizozemac je odbio sve napade te je proslavio pobjedu. Leclerc je na kraju završio kao drugi, dok je treće mjesto osvojio Sainz Jr.

Nizozemac Max Verstappen, aktualni svjetski prvak, pobijedio je na Velikoj nagradi Miamija, u utrci u kojoj su najbolji vozači Formule 1 po prvi puta gostovali na Floridi.

POGLEDAJTE VIDEO:

Nizozemci slave titulu Verstappena VIDEO

Bila je to peta utrka sezone, a Verstappen je pobijedio nakon što je utrku dočekao na trećoj startnoj poziciji. Ispred njega su bila oba vozača Ferrarija, Monegašanin Charles Leclerc i Španjolac Carlos Sainz Jr.

Potonjeg je prestigao odmah na startu utrke, dok je vodećeg u ukupnom redoslijedu Leclerca zaobišao i pretekao u devetom krugu.

Od tada pa do kraja utrke Verstappen je proveo u vodstvu. Iako mu je u završnici Leclerc prijetio Nizozemac je odbio sve napade te je proslavio pobjedu. Leclerc je na kraju završio kao drugi, dok je treće mjesto osvojio Sainz Jr.

Nakon što je pretekao Leclerca, Verstappen je prednost konstantno povećavao, sve do 39. i 41. kruga kada je došlo do sudara tijekom utrke. Sudarali su se Gasly i Alonso, a potom Norris i Gasly. Na stazu je, zatim, izašao sigurnosni automobil, a sve je to u posljednjih desetak krugova donijelo veliku borbu za prvo mjesto. Unatoč tome pozicije se do kraja nisu mijenjale.

Formula se sada vraća u Europu. Iduća utrka vozi se od 20. do 22. svibnja u utrci za Veliku nagradu Španjolske.