Komentari 2

Verstappen najbrži u zadnjim kvalifikacijama ove sezone

Seb Vettel je uoči odlaska u mirovinu ušao u Q3 i izborio visoko deveto startno mjesto, dok je Daniel Ricciardo zbog kazne pao tri mjesta. Ferrari 'diše za vratom' Red Bullu, a Schumacher je bio bolji od kolege

Nizozemac Max Verstappen bio je najbrži na posljednjim kvalifikacijama ovosezonskog Svjetskog prvenstva u Formuli 1. Svjetski prvak je postavio najbrže vrijeme u Abu Dhabiju gdje će se u nedjelju od 14 sati po hrvatskom vremenu zaključiti sezona.

Verstappen je završio ispred kolege iz Red Bulla Sergija Pereza dok će treći i četvrti startati Ferrarijev dvojac Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr.

Peti je bio Lewis Hamilton u Mercedesu, šesti njegov kolega George Russell dok su sa sedmim i osmim najbržim vremenom kroz cilj prošli Lando Norris (McLaren) i Esteban Ocon (Alpine). Sebastian Vettel (Aston Martin) će u svojoj zadnjoj utrci u velikoj karijeri startati s devetog mjesta dok top 10 zaokružuje Fernando Alonso (Alpine).

Ustvari je Daniel Ricciardo (McLaren) imao deseto najbrže vrijeme, no Australac će startati s 13. mjesta jer je zbog sudara s Kevinom Magnussenom u Brazilu dobio kaznu od tri mjesta.

Spomenimo i kako je Mick Schumacher, koji još uvijek ne zna hoće li imati mjesto iduće sezone, završio ispred momčadskog kolege Magnussena i startat će s 12. mjesta.

A evo i cijelog rasporeda na gridu u nedjeljnoj utrci.