Komentari 30

VIDEO Bochum razbio Bayern: To im se nije dogodilo od 1975.

Četiri gola u prvom poluvremenu primili su Bavarci i neočekivano su izgubili kod sastava koji se bori za ostanak. Eintracht je s Kristijanom Jakićem kod kuće izgubio od Wolfsburga

Veliko iznenađenje u 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva pripredio je Bochum svladavši na svom terenu vodeći Bayern 4-2 (4-1).

Lewndowski u Japanu 00:14

Gosti iz Münchena poveli su preko Lewandowskog (9), no Adjei (14) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Ono, što se dogodilo od 38. do 44. minute navijači Bochuma još dugo će prepričavati jer su njihovi ljubimci u razmaku od samo šest minuta zabili tri gola Bayernu.

Prvo je Locadia (38-11m) iskoristio penal nakon igranja rukom Upamecana, a onda su još Gamboa (40) i Holtmann (44) "parali" mrežu iza Ulreicha za velikih 4-1. Bayern nije primio četiri gola u jednom poluvremenu od 1975. i Frankfurta (pet).

Golove možete pogledati OVDJE.

U nastavku je Lewandowski (75) drugim golom uspio tek ublažiti poraz Bayerna.

Josip Stanišić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Bayerna koji je ostao na 52 boda, devet više od druge Borussije Dortmund, dok je Bochum skočio na 11. mjesto s 28 bodova.

Kristijan Jakić igrao je do 85. minute za Eintracht iz Frankfurta koji je izgubio na svom travnjaku od Wolfsburga 2-0. Golove za "vukove" postigli su Kruse (28-11m) i Lukebakio (90+3).

Deseti Eintracht je ostao na 31 bodu, četiri više od 12. Wolfburga.

Bundesliga, 22. kolo:

Petak:

• RB Leipzig - Köln 3-1 (Nkunku 25, Olmo 54, Angelino 57 / Lemperle 90+1)

Subota:

• Borussia M. - Augsburg 3-2 (Kone 30, Hofmann 46, Bensebaini 67 / Iago 55, Finnbogason 90)
  • Freiburg - Mainz 05 1-1 (Petersen 69 / Hack 31)
  • Bochum - Bayern 4-2 (Adjei 14, Locadia 38-11m, Gamboa 40, Holtmann 44 / Lewandowski 9, 75)
  • Greuther Fürth - Hertha 2-1 (Hrgota 1, 71 / Gechter 82)
  • Eintracht F. - Wolfsburg 0-2 (Kruse 28-11m, Lukebakio 90+3)