Komentari 17

VIDEO City srušio United i uzeo dvostruku krunu! Pogledajte najbrži gol u finalima FA kupa

Ilkay Gündogan postigao je spektakularan gol već u 12. sekundi. United se vratio, no kapetan 'građana' donio je pobjedu novim krasnim golom. Guardiolina momčad može osvojiti 'tripletu' u finalu Lige prvaka

Nogometaši Manchester Cityja osvojili su FA kup pobjedom u finalu protiv gradskog rivala Manchester Uniteda 2-1. Momčad Pepa Guardiole uzela je i naslov u Premier ligi, a u finalu Lige prvaka protiv milanskog Intera (subota, 10. lipnja u 21 sat) ima šansu osvojiti trostruku krunu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Guardiola puši kubanku 00:58

'Građani' su već u prvoj minuti poveli na rasprodanom Wembleyju, no United se pola sata kasnije vratio iz zaostatka. City je na startu drugog poluvremena zabio za, ispostavit će se, konačnu pobjedu.

Klasičnu početnu akciju odigrala je momčad Pepa Guardiole. Ederson je ispucao loptu daleko prema naprijed, Lindelof nije najbolje reagirao i odbio je loptu od De Bruynea izravno na udarac Gündoganu, a kapetan Cityja fantastično je pogodio već u 12. sekundi utakmice.

Bio je to zaista krasan gol u rašlje, David De Gea je bio nemoćan.

FA Cup Final - Manchester City v Manchester United

VIDEO GOLA OVDJE

Gündogan je, tako, postigao najbrži gol u povijesti finala FA kupa srušivši prijašnji rekord Louisa Sahe, koji je 2009. godine u dvoboju Chelseaja i Evertona (2-1) zabio nakon 25 sekundi.

Inače, apsolutni rekord FA kupa drži Jimmy Kebe. Tadašnji nogometaš Readinga postigao je 2010. pogodak protiv West Bromwich Albiona nakon samo devet sekundi.

No, vodstvo 'građana' nije dugo trajalo. Manchester United dobio je šansu izjednačiti iz penala u 33. minuti, a iskoristio ju je Bruno Fernandes. Uzeo je zalet, kratkim koracima "skipao" do lopte pa ju poslao u desnu, a Edersona u lijevu stranu.

VIDEO PENALA OVDJE

Penalu je prethodila ruka Jacka Grealisha. Wan-Bissaka je glavom išao vratiti loptu u sredinu, a ona je po putu udarila krilnog napadača Cityja u ruku. Sudac Paul Tierney situaciju je otišao pogledati na VAR zaslon i nakon detaljnog pregleda dosudio najstrožu kaznu za United.

A prilikom slavlja Unitedovih nogometaša, dogodio se i manji incident. 'Crveni vragovi' skupili su se uz aut liniju slaveći izjednačujući pogodak i u tom trenutku netko s tribine pogodio je Lindelofa predmetom u glavu.

VIDEO INCIDENTA OVDJE

Derbi je pružio sjajne šanse s obje strane, no na poluvrijeme se otišlo s 1-1.

Odmah na početku nastavka City je ponovno došao do prednosti. Kevin De Bruyne je još jednom pronašao Gündogana, koji je postigao i drugi fantastičan gol na susretu.

Belgijac je iz prekida sa strane u 51. minuti ubacio ispred kaznenog prostora gdje je sam kao duh stajao kapetan 'građana'. Gündogan je krasnim volejem opalio iz prve, a lopta se prošuljala kroz kazneni prostor i ušla u prvi kut.

Danas nezaustavljivi Gündogan postigao je i hat-trick u 71. minuti, no gol je opravdano poništen zbog zaleđa. Grealish je započeo akciju i ubacio u sredinu, Haaland je opalio po podu i De Gea mu je efektno obranio udarac. Lopta je stigla do strijelca oba Cityjeva pogotka, koji ju je ugurao u praznu mrežu, no bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Najbolju šansu za novo poravnanje United je imao u 92. minuti. Shaw je ubacio, McTominay poslao loptu do Varanea, koji je propustio zabiti s nekoliko metara udaljenosti. Erik ten Hag uhvatio se za lice jer je znao da je to bila posljednja šansa u derbiju.