Komentari 15

VIDEO Čudesni Foden presudio Unitedu u gradskom derbiju. Gvardiol i Kova ostali na klupi

3

Mateo Kovačić i Joško Gvardiol nisu nastupili za City, koji je preokretom došao do pobjede protiv gradskih rivala. Junak utakmice bio je Phil Foden s dva gola, dok je za United zabio Rashford

U derbiju 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je preokretom pobijedio gradskog suparnika Manchester United sa 3-1 približivši se vodećem Liverpoolu na bod zaostatka. Junak pobjede aktualnog europskog i engleskog prvaka bio je dvostruki strijelac Phil Foden.

Počelo je šokantno za City, Marcus Rashford je u osmoj minuti s više od 20 metara pogodio pod prečku za 1-0. Bila je to sjajna kontra Uniteda. Golman Andre Onana je dugom loptom uposlio Brunu Fernandesa koji je ostavio "rolicu" za  Rashforda, a ovaj fantastično pogodio za vodstvo gostiju.

Premier League - Manchester City v Manchester United

Gol Rashforda pogledajte OVDJE.

City dominirao u nastavku

City je u nastavku prvog dijela imao apsolutnu dominaciju, 74 posto posjeda lopte, 18 udaraca, 12 kornera, međutim nije uspio zatresti mrežu. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Erling Haaland koji je u 45. minuti sa nekoliko metara promašio nemoguće.

"Građani" su uspjeli izjednačiti u 56. minuti jednako lijepim golom Phila Fodena koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-1.

Domaćin je nastavio pritiskati i Građani" su potpuno zasluženo okrenuli rezultat u 81. minuti novim Fodenovim golom. Bila je to lijepa akcija kojom su De Bruyne, Alvarez i Foden izigrali Unitedovu obranu, a sjajni 23-godišnji veznjak pogodio za 2-1.

Fodenove golove možete pogledati OVDJE i OVDJE.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u drugoj minuti sudačke nadoknade. Rodri je "ukrao" loptu Sofyanu Amrabatu, uposlio Haalanda koji ovoga puta ne griješi.

Gol Haalanda možete pogledati OVDJE.

Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol nisu nastupili za pobjednički sastav.

Koliko je momčad Pepa Guardiole bila dominantna protiv gradskog suparnika otkivaju brojke. City je tijekom utakmice imao 74 posto posjeda lopte, domaći igrači su uputili čak 27 udaraca, a United samo dva, imali su i 15 kornera, a suparnik dva.

U drugom nedjeljnom susretu Bournemouth je na gostovanju pobijedio Burnley sa 2-0 gurnuvši ga još bliže padu u niži rang natjecanja.Golove za goste zabili su Justin Kluivert u 13. minuti, te Antoine Semenyo u 88. minuti.

Bournemouth je na 13. mjestu sa 31 bodom, dok je Burnley na 19. poziciji sa 13 bodova, 11 manje od zone spasa. Na vrhu je Liverpool sa 63 boda, Manchester City ima 62 boda, a Arsenal je treći sa 58 bodova i susretom manje.