Komentari 9

VIDEO Dinamova trica Rudešu: Dva prvijenca i gol povratnika

Fenjeraš je završio utakmicu bez ijednog udarca u okvir gola, ali je odolijevao napadima "modrih" čak sat vremena. Dinamo je onda proradio. Ipak, može ga brinuti ozljeda jednog od najvažnijih igrača

Dinamo se rezultatski lako obračunao s Rudešom (3-0) koji nije uputio nijedan udarac u okvir gola "modrih", ali je držao maksimirski klub na nuli dobrih sat vremena. Unatoč turbulentnom tjednu u kojem je teško stradao u Solunu kod PAOK-a i oprostio se od Europe, na koncu miran ide na reprezentativnu stanku s pet bodova zaostatka za vodećom Rijekom i jednim za Hajdukom, uz utakmicu manje.

Nakon silnih promašaja Rudeš su probila dvojica igrača koji su ove zime stigli s posudbe u Lokomotivi, odnosno Varaždinu. Moreno Živković (19) zabio je prvijenac glavom nakon kornera Martina Baturine u 60. minuti. Mladi stoper proslavio je vodstvo s asistentom, a Baturina je u idućem napadu ozlijedio zadnju ložu i, prema svemu sudeći, čeka ga mirovanje od nekoliko tjedana.

Zagreb: NK Rudeš i GNK Dinamo sastali se u 27. kolu Prve HNL

Fran Brodić, koji je ušao na poluvremenu umjesto Gabriela Vidovića, u 78. minuti je na dodavanje Brune Petkovića lakoćom sa sedam-osam metara pogodio suprotni kut, a Petar Sučić je u 86. također zabio svoj prvi gol za seniore "modrih", na dodavanje Tibora Halilovića pogodio je s ruba šesnaesterca uz malo sreće jer je lopta na putu do mreže pogodila jednog igrača Rudeša i prevarila golmana Mateja Markovića.