Komentari 86

VIDEO Evo kako je Hajduk zabio Villarrealu pa primio čak četiri! Marko Livaja je zabio u krivi gol

Šokirao je hrvatski doprvak slavni španjolski klub i poveo nakon 94 sekunde u Valenciji. Biuk je sjajno otvorio utakmicu za goste, ali uslijedio je brzi raspad i četiri gola u mreži Hajduka

Malo tko se mogao nadati da će Hajduk na samom početku utakmice povesti na gostovanju kod lanjskog osvajača Europske lige Villarreala, ali dogodilo se upravo to. Ipak, veselje nije dugo trajalo, a na odmoru je bilo velikih 4-1 za domaćine, a kasnije 4-2.

POGLEDAJTE VIDEO: Koreografija Torcide protiv Vitorije

Koreografija Torcide protiv Vitorije VIDEO

Marko Livaja u drugoj je minuti vukao jednu loptu od sredine terena do ruba šesnaesterca i uputio pametan ubačaj na drugu stativu gdje je sve pratio Stipe Biuk i uklizao za senzacionalno vodstvo "bilih" u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige u Valenciji.

Valencia: Prva utakmica doigravanja UEFA Konferencijske lige, Villarreal CF - HNK Hajduk

Postojala je sumnja je li Biuk na vrijeme utrčao u peterac ili se radilo o zaleđu, no drugi pomoćnik nije se oglasio. Zaspali su domaći stoperi Mandi i Cuenca Barrena.

Biuku je to bio peti gol za Hajduk u 51. nastupu za "majstora s mora". Ovo ljeto bio je na meti nekolicine europskih klubova, a golom klubu koji je prije koji mjesec igrao polufinale Lige prvaka još će malo privući pozornost.

Gol Stipe Biuka Villarrealu možete pogledati OVDJE.

Nije dugo trajalo veselje gostujućih navijača u Valenciji. Pedraza je u 14. minuti uposlio Joséa Luisa Moralesa koji se prošetao šesnaestercem iz uz malo odbijanaca prevario Lovru Kalinića za 1-1.

Izjednačujući gol Villarreala možete pogledati OVDJE.

Asistent kod prvog gola Livaja nesretno je u 19. minuti zabio autogol nakon ubačaja s lijeve strane. U skoku je zakucao loptu glavom u svoju mrežu, ništa tu nije mogao Kalinić.

Autogol Marka Livaje možete pogledati OVDJE.

Villarreal za jedno poluvrijeme napunio mrežu Hajduka, Fossati popravio dojam uoči uzvrata

Villarreal je dodao gas, u 36. minuti već je bilo 3-1. Chukwueze je na desnoj strani dao loptu kroz srce Hajdukove obrane, a Morales pogodio bliži kut pokraj Kalinića.

Treći gol Villarreala možete pogledati OVDJE.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Villarreal je zabio i četvrti gol. Morales je ovaj put bio asistent, povukao je kontru i dao do Gerarda Morena koji je rutinski realizirao situaciju jedan na jedan s Kalinićem i pogodio za visoko vodstvo Španjolaca.

Četvrti gol Villarreala možete pogledati OVDJE.

Kakvu-takvu nadu pred uzvrat Hajduku je dala situacija iz 82. minute kad je Aissa Mandi laktom nokautirao Nikolu Kalinića i raskrvario ga ispod lijevog oka, a sudac mu sa zakašnjenjem dao žuti i pokazao na penal. Realizirao ga je Marco Fossati jer je šest minuta prije toga izašao Livaja. Zamijenio ga je baš Nikola Kalinić koji nije mogao završiti utakmicu, ali je izborio penal.

Drugi gol Hajduka možete pogledati OVDJE.

POGLEDAJTE VIDEO: FNC 7 SPEKTAKL U PULI 3.9.