Komentari 176

VIDEO Hajduk ima devet života! Evo kako je Livaja zabio u 98. minuti, a Splićani se opet spasili

Awaziem je srušio Varaždin na asistenciju Livaje u 99. minuti, sada je najbolji igrač Hajduka na asistenciju Mlakara dao za pobjedu u 98. minuti. Prema zakonu brojeva, Mlakar će derbi s Dinamom riješiti u 97. minuti

Dramatična završnica obilježila je dramatičnu utakmicu između Gorice i Hajduka u 13. kolu HNL-a. Marko Livaja zabio je u 98. minuti za pobjedu pa su se Splićani drugo kolo zaredom izvukli kroz ušicu igle.

POGLEDAJTE VIDEO:

sportski intervju voditelj željko vela 01:19

Prošlo kolo Awaziem je na Poljudu srušio Varaždin na asistenciju Livaje u 99. minuti, sada je najbolji igrač Hajduka na asistenciju Mlakara zabio za veliku pobjedu u 98. minuti. Prema zakonu brojeva, Mlakar će derbi s Dinamom iduće kolo riješiti u 97. minuti.

No, da se vratimo na današnji susret. Utakmicu je obilježila odluka suca Darija Bela, koji je u 50. minuti prestrogo isključio Waguea i opravdano dodijelio penal Hajduku. Penal nije sporan, ali izravni crveni karton je prestroga odluka zbog koje je Hajduk cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem više.

ANKETA Je li igrač Gorice trebao biti isključen zbog prekršaja nad Biukom u svom šesnaestercu?

I u takvim okolnostima do gola nije mogao. Gorica se povukla, zatvorila sve prilaze i premda su Splićani držali kontrolu, što je i očekivano kada imaš brojčanu nadmoć, prilika nije bilo mnogo.

Nekoliko sekundi dijelilo je suca Bela od posljednjeg zvižduka, koji je zbog brojnih događanja, ali i problema s opremom zbog kojeg je nekoliko minuta susret bio prekinut, utakmicu produžio čak osam minuta.

Velika Gorica: HNK Gorica i HNK Hajduk u 13. kolu Prve HNL

Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za pobjedu momčadi Mislava Karoglana. Mlakar je u zadnjem napadu utakmice ubacio loptu s desne strane, Livaja je izbjegao zaleđe i pogodio iza večeras odličnog Banića.

Velika Gorica: Slavlje Hajdukovih igrača nakon pobjede protiv Gorice