Komentari 25

VIDEO Huligani napravili kaos u ludoj utakmici Bundeslige: 'Ovo je previše, prešli su granicu'

8

Zbog svega što se događalo sudac je dao 15 minuta sudačke nadoknade. U tom periodu igrači HSV-a dobili su dva crvena do kraja utakmice

Jednu od najsadržajnijih utakmica u Njemačkoj odigrali su HSV i Hanovver u sklopu 21. kola 2. Bundeslige. Prije utakmice navijači HSV-a ušli su u tereni postavili lokote na gol kako bi pokazali svoje protivljenje privatnim investicijama u njemački nogomet. Odgodilo je to početak utakmice jer je osiguranje moralo brusilicama rezati lokote.

GER; 2. FBL,, Hamburger SV vs Hannover 96

Osim van terena, zanimljivo je bilo i na terenu. Već u prvom poluvremenu vidjeli smo četiri gola. Hanover je poveo već u 11. minuti preko Tresoldija, a Ramos je autogolom poduplao prednost gostiju. Tri minute kasnije Benes je smanjio vodstvo, da bi već u 32. minuti Schaub zabio za vodstvo Hannovera od 3-1.

Nijemci pišu: Bjelica je patio, on se jedva čeka vratiti na klupu...

U drugom poluvremenu za kratki prekid utakmice pobrinuli su se navijači Hannovera. Oni su u jednom trenutku podignuli transparent na kojem je glava vlasnika Hannovera na nišanu. Sudac je zbog toga prekinuo utakmicu.

Prekid utakmice pogledajte OVDJE.

Ponovno je bilo zanimljivo i na terenu. Dennis Hadžikadunić zabio je za smanjenje vodstva na 3-2, a Robert Glatzel u 86. minuti za 3-3. Zbog svega što se događalo sudac je dao 15 minuta sudačke nadoknade. U tom periodu igrači HSV-a dobili su dva crvena do kraja utakmice.

Vušković saznao veliku vijest: Evo kada će mu suditi za doping

Benes je izašao iz igre u 96. minuti, a Hannover postiže pobjednički gol u 98. minuti. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade crveni je dobio Hadžikadunić.

Ovom utakmicom, odnosno onime što su radili navijači zgroženi su i njemački mediji.

- Ovo više nema nikakve veze sa slobodom izražavanja. Ovo nadilazi akcije poput bacanja teniskih loptica ili postavljanja lokota na stative. Ovo je jasna prijetnja smrću i tako je pravno treba tretirati. Nažalost, razočarali su se oni koji su mislili da nećemo doživljavati ovakve situacije nakon napada na Dietmara Hoppa (većinski vlasnik Hoffenheima). Je li prijetnja smrću Kindu s nišanom sljedeća razina eskalacije ili samo izolirani čin luđaka? Razboriti ljudi trebali bi sada shvatiti da je ovo prešlo granicu i da je potrebno razgovarati. Inače će naš nogomet izletjeti s kolosijeka i to neće biti krivnja investitora. - piše Bild.

Sportski direktor Wolfsburga: Niko Kovač ostaje naš trener

HSV je ovim porazom propustio priliku približite se vodećem St. Pauliju koji je na prvom mjestu s utakmicom manje i pet bodova više. Hannover je na petom mjestu s 34 boda.