VIDEO LeBron, koliko još možeš? 'Kralj James' uništio Pelicanse, Lakersi ušli u finale NBA kupa

3

James je zabio 30 koševa u samo 22 provedene minute na parketu, što je novi rekord njegovih Los Angeles Lakersa za koje su igrali i drugi velikani poput Kobea Bryanta i Wilta Chamberlaina

Nitko u povijesti franšize Los Angeles Lakersa nije zabio 30 koševa u manje vremena na parketu od LeBrona Jamesa (38)! 'Kralj James' proveo je 22 minute i 32 sekunde na terenu u polufinalu NBA kupa između Lakersa i New Orleans Pelicansa, a momčad iz Los Angelesa deklasirala je protivnika pobjedom od 133-89.

NBA: In Season Tournament-New Orleans Pelicans at Los Angeles Lakers

Katalizator pobjede Lakersa bio je James, koji je odigrao praktički savršenu utakmicu. Uzeo je samo 12 udaraca (pogodio ih je devet)  i zabio 30 koševa. Bio je savršen s trice i zabio sva četiri pokušaja, kao i svih osam slobodnih bacanja.

James je imao i pet skokova i osam asistencija, a otišao je na klupu sredinom treće četvrtine jer je ionako nanio dovoljno štete Pelicansima. Dosadašnji rekord Lakersa za najbrže postignutih 30 koševa držao je Nick Young.

Oduševio i Haliburton

A povijesnu večer imao je i bek Indiana Pacersa, Tyrese Haliburton. Njegovi Pacersi izbacili su favorizirane Milwaukee Buckse s turnira pobjedom od 128-119.

Nestvarni rekord Luke Dončića, triple double do poluvremena! Zubac je ukrotio očajnog Jokića
VIDEO Suci su pogurali Lakerse? Pogledajte kontroverznu odluku

Haliburton je predvodio Indianu s 27 koševa, sedam skokova i 15 asistencija. Ono što njegov nastup čini nevjerojatnim jest podatak da na utakmici nije imao ni jednu izgubljenu loptu!  To mu je četvrta utakmica ove sezone s najmanje deset asistencija i nula izgubljenih lopti, što je pravi raritet u NBA ligi.

NBA: In Season Tournament-Indiana Pacers at Milwaukee Bucks

Pacersi i Lakersi susrest će se u finalu NBA kupa koje je na rasporedu u noći sa subote na nedjelju (02.30 sati). Finale će se, kao i polufinala, igrati u Las Vegasu, a svaki igrač pobjedničke momčadi zaradit će 500.000 dolara od pobjede.