Komentari 134

VIDEO Spektakularan gol utišao Poljud, Hajduk čudesno okrenuo

Dominirao je Hajduk, stvarao šanse pa primio nevjerojatan gol. A onda su Splićani naplatili silnu dominaciju, konačno se otvorilo pa su u 14 minuta sjajnim akcijama stigli do potpunog preokreta

Rasprodan Poljud dočekao je nogometaše Hajduka u 3. pretkolu Konferencijske lige protiv Vitorije Guimaraes. Žar i emocija s tribina zbog jedne ljubavi nogometaše Valdasa Dambrauskasa nisu ostavili ravnodušnim pa je i Hajduk vođen sjajnom atmosferom slavio čudesnim preokretom 3-1.

POGLEDAJTE VIDEO:

Koreografija Torcide protiv Vitorije VIDEO

Dominirali su Splićani, Livaja je imao dvije šanse u prvom poluvremenu od kojih je potonja bila stopostotna. Sjurio se po desnoj strani, pobjegao obrani Vitorije pa gađao izravno u golmana Varelu.

Na odmor se otišlo s 0-0, a onda je Hajduk u nastavku još više pojačao. Portugalci su se sklonili u svoju trećinu odakle nisu izašli punih 15 minuta drugog dijela. Prijetili su 'bili', Livaja je radio dar-mar u obrani, Biuk ubacivao, Vuković je imao fantastičnu šansu, ali tukao pored gola i onda je uslijedio šok.

Raspjevani Poljud je utihnuo u 61. minuti nakon što se desni bek Vitorije sjurio kroz sredinu, nakon odigranog duplog passa primio loptu na kojih 18, 19 metara pa zabio zaista spektakularan pogodak. Maga je probio same lijeve rašlje Kalinićeva gola i splitski čuvar mreže nije mogao baš ništa.

Split: Prva utakmica 3. pretkola UEFA Konferencijske lige HNK Hajduk - Vitoria SC

Valdas je pao na koljena od očaja, ali njegove izabranike šokantni pogodak nije uzdrmao. Samo šest minuta kasnije Livaja je provozao portugalsku obranu, namjestio se na udarac i zatresao stativu!

Lopta se odbila ravno Sahitiju na noge, koji je odlično ispratio akciju, izbjegao zaleđe pa ostao sam pred golom Vitorije na drugoj stativi. Nije imao težak zadatak i s dva metra pogodio je u prazan gol te je Hajduk zasluženo stigao do pogotka.

Sve što su Splićani nakupili u sebi ispolilo se u 75. minuti. Fantastičnu kontru istrčao je Melnjak, izborio se za prostor na lijevoj strani pa briljantno naciljao u suprotan kut! Hajduk je iz ponora do preokreta stigao u svega 14 minuta.

A onda je konačnih 3-1 postavio Filip Krovinović u 87. minuti. Ako je pogodak Vitorije bio spektakularan, onda je ovaj Krovijev podjednako dobar. Majstorski se namjestio na ljevicu pa sa 17 metara probio Varelu pod prečku. Bio je to čudesan gol Hajdukova veznjaka za veliku prednost uoči puta u Portugal.