Komentari 18

VIDEO Majerovi imali prolazak u džepu, ali dogodilo se ovo. Jovićević slavio u ludnici penala

Ukrajinci su bili nadomak ispadanja do 119. minute kad si je Rennes zabio bizaran autogol. I u raspucavanju su gosti prokockali dva penala prednosti, ali iskazao se njihov golman Trubin. Obranio je i treći

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Rennes i Šahtar u šesnaestini finala Europske lige. Nakon sedam serija penala slave Ukrajinci pod vodstvom hrvatskog trenera Igora Jovićevića, koji je bio bolji u okršaju protiv francuske momčadi za koju igra hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Tko je Rinat Ahmetov: Mentor mu je mesar-mafijaš, a Zelenski ga je optužio za državni udar 01:14

Poslije 90 minuta bilo je 1-0, Karl Toko Ekambi je donio produžetke Francuzima jer je Šahtar u prvoj utakmici slavio 2-1, a kad je Ibrahim Salah u 106. minuti zabio za 2-0, činilo se da će Rennes ići dalje.

Prvi gol Rennesa pogledajte OVDJE, a drugi OVDJE.

No tragikomičan autogol zabio je Jeanuel Belocian u 119. minuti i dao Šahtaru. Golman je ostao na krivoj nozi, a domaći navijači mogli su se samo hvatati za glavu. Ali nije tu bio kraj ludim događajima na Roazhon Parku.

Europa League - Play-Off Second Leg - Stade Rennes v Shakhtar Donetsk

Autogol Rennesa pogledajte OVDJE.

Dva penala obranio je Anatolj Trubin, promašivali su Doku i Meling, a Bondar i Sikan trebali mogli potom sve riješiti, ali su pogađali pokraj gola, odnosno u prečku. Rennes je dobio novu šansu.

Ipak, treći promašaj domaćih s 11 metara pokazao se kobnim. Nije uspio Ugochukwu, Trubin je još jednom obranio i podsjetio na izdanje Livakovića sa SP-a, a pobjedu je gostima donio 18-godišnji Kevin Kelsey. Lovro Majer igrao je do 71. minute, a Neven Đurasek ušao za goste u 80.