VIDEO Perišićeva glava, čupanje živaca i čudesni Livi! Ovako su prije godinu dana pali Japanci

5

Protivnik je mislio da je utakmica gotova, mislio je da će biti lako s Hrvatskom. Ali nemoj nikad Hrvata podcijeniti! Kad god netko podcijeni, požali, rekao je izbornik Dalić nakon velike pobjede

Prije točno godinu dana prvi smo put strepili jer je Hrvatska na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Katru otišla do - penala. Bila je to utakmica osmine finala, a na kraju su 'vatreni' s 3-1 bili bolji od Japana.

Izbacili smo i Japance! Livaković odveo Hrvatsku u četvrtfinale

Dominik Livaković. Bilo je to ime koje nije silazilo s usana hrvatskih navijača nakon veličanstvene izvedbe hrvatskog golmana. A sve je počelo šokom u 44. minuti kad je Maeda 'za dlaku' izbjegao zaleđe i poslao loptu za ogromno veselje japanskih navijača. No, nije se dugo čekalo na odgovor Hrvatske.

Fotoreporter Pixsella Igor Kralj dobitnik je priznanja za fotografiju Hrvatskog zbora sportskih novinara

U 55. minuti je Ivan Perišić nevjerojatnim udarcem glavom s oko 12 metara od gola poslao 'raketu' u mrežu nakon sjajnog ubacivanja Dejana Lovrena, a tad se slavilo u Katru i diljem Hrvatske. Kako se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice, otišlo se u produžetke.

KATAR 2022 - Susret Hrvatske i Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje Perišićevog gola protiv Japana na Trgu bana Jelačića

Slavlje na Europskom 01:12

Kapetan reprezentacije Luka Modrić izašao je iz igre u 99. minuti, a umjesto njega je ušao Lovro Majer. Ni nakon dodatnih 30 minuta nije bilo pobjednika pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Redom su za Hrvatsku zabijali Nikola Vlašić i Marcelo Brozović, a promašio je Marko Livaja u trećoj seriji.

KATAR 2022 - Livaković odveo Hrvatsku u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Dominik Livaković je u prve dvije serije obranio Minaminu i Mitomi, dok mu je u trećoj zabio Asano. No, u četvrtoj je za Hrvatsku pogodio Mario Pašalić, dok je Dominik Livaković obranio i udarac Yoshide za četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

- Protivnik je mislio da je utakmica gotova, mislio je da će biti lako s Hrvatskom. Ali nemoj nikad Hrvata podcijeniti! Kad god netko podcijeni, požali. Možda jesmo mali, ali smo uvijek vjerni i idemo do kraja. Samo mogu čestitati igračima gdje smo došli i što smo napravili - rekao je izbornik Dalić nakon velike pobjede.

VIDEO Čekali smo ga više od godinu dana! Perišić fantastično zabio, stigao Mandžu i - Šukera

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

A veselo je bilo i u svlačionici. Slavilo se uz hitove Dine Dvornika i Tomislava Ivčića, a ubrzo je došlo i četvrtfinale...