VIDEO Pomoćnik izazvao kaos u Ligi prvaka! Pepe srušio vlastiti rekord, Hrvati ispali u golijadi

5

Šahtar je zabio Portu nakon što su domaći igrači pomislili da je zaleđe jer je zastavica bila podignuta pa je dobar dio njih stao, ali sve je bilo čisto. Portugalci su s 5-3 poslali Pušićeve Ukrajince u Europsku ligu

Šahtar hrvatskog trenera Marina Pušića ovu srijedu gostovao je kod Porta u šestom kolu Lige prvaka sa šansama za osminu finala. Utakmicu je obilježio detalj iz 29. minute kad je Danilo Sikan zabio gol za Šahtar.

Champions League - Group H - FC Porto v Shakhtar Donetsk

Naime, prvi pomoćni sudac Vasile Florin Marinescu iz Rumunjske digao je zastavicu ranije tijekom akcije kad je lopta iz zadnje linije išla prema Oleksandru Zubkovu. Iako je glavni sudac Istvan Kovacs pustio akciju, dobar dio momčadi Porta je zastao i očekivao da od te akcije neće biti ništa.

VAR soba se uključila, zaleđa nije bilo i gol je priznat, a to je izazvalo salvu zvižduka na stadionu i prosvjede Portove klupe, kao i vječnog zločestog dečka Pepea. Kovacs je podijelio nekoliko kartona, a ukrajinskoj momčadi nije padalo napamet da puste protivnicima gol u duhu fair playa. Uostalom, igra se dok glavni sudac ne prekine utakmicu.

Video sporne situacije pogledajte OVDJE.

Bio je to gol za 1-1, a prije odmora Wenderson Galeno vratio je vodstvo Portu. Isti je igrač u devetoj minuti zabio prvi gol za Portugalce. Mehdi Taremi u 62. minuti postavio je 3-1 za Šahtar.

Kratko je nadu Šahtaru dao Eustaquio autogolom u 72. minuti, ali četiri minute poslije Pepe je zabio za 4-2 s 40 godina i osam mjeseci! Poboljšao je svoj rekord kao najstariji strijelac u povijesti Lige prvaka, zabio je i prije dva tjedna protiv Barcelone.

Nije tu bio kraj golijadi jer je u 82. Francisco Conceicao postavio 5-2, a Eguinaldo u 88. zabio osmi gol večeri na Dragau za konačnih 5-3. U drugoj utakmici skupine Antwerp se oprostio premijernom i neočekivanom domaćom pobjedom nad Barcelonom 3-2.