Komentari 21

VIDEO Rapsodija Reala protiv Valencije, pljušte pohvale za Modrića: Branio status legende

Briljirali su Vinicius Junior i Rodrygo. Prvi Brazilac postigao je dva gola, dok je drugi uz dva pogotka i dva puta asistirao. Unatoč slavlju, Real je i dalje drugi na ljestvici iza senzacionalne Girone

U posljednjem subotnjem dvoboju 13. kola španjolske La Lige Real Madrid je svladao Valenciju s 5-1 na svom Santiago Bernabeuu.

Dani Carvajal je već u 3. minuti postigao vodeći pogodak za Real. Potom je Valencia imala nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, ali ih gosti nisu iskoristili. Kazna ih je stigla u 42. minuti, kad je Vinicius Junior postigao prvi od svoja dva pogotka.

Valencia se potpuno raspala u dvije minute drugog poluvremena. Prvo je Vinicius Junior u 49. minuti preciznim udarcem s 18 metara pogodio donji desni kut za 3-0, da bi u 50. minuti Rodrygo iskoristio nespretnost i veliku pogrešku gostujućeg vratara Giorgija Mamardašvilija, koji mu je "asistirao" za pogodak. Rodrygo je po drugi put zatresao mrežu u 84. minuti i time "zacementirao" poziciju igrača utakmice, s obzirom na dvije asistencije za Viniciusove golove.

LaLiga - Real Madrid v Valencia

Valencia je uspjela doći do utješnog pogotka u 88. minuti, a strijelac je bio Hugo Duro.

Luka Modrić je u 60. minuti zamijenio Federica Valverdea. Ušao je pri rezultatu 4-0 za 'kraljeve' i Madriđanima donio dodatnu čvrstinu u sredini terena. Imao je nekoliko dobrih poteza, a Marca ga je nagradila ocjenom šest i opisom:

- Više od pola sata u kojima je nastavio braniti status legende madridista na travnjaku - stoji u opisu ocjene.

Real je i dalje na drugom mjestu, a vodeće drži senzacija ovogodišnjeg prvenstva Girona, koja je u ranijem terminu slavila na gostovanju kod Raya Vallecana 2-1.