Komentari 230

VIDEO Pjacin show u derbiju protiv Osijeka, a 'bijelo-plavi' skoro začinili završnicu susreta

9

Marko Pjaca zabio je dva sjajna gola (48., 55.) koja su osigurala tri boda Riječana. Pušić je u 85. minuti smanjio na 2-1 i time začinio završnicu, ali Osijek nije uspio zabiti drugi gol za remi

U derbiju 8. kola HNL-a Rijeka je kao domaćin na Rujevici svladala Osijek sa 2-1 (0-0). Oba gola za Rijeku zabio je Marko Pjaca (48., 55.), da bi Petar Pušić (85.) ublažio poraz Osijeka.

Rijeka: HNK Rijeka i NK Osijek susreli su se u 8. kolu SuperSport HNL-a

Rijeka je bila značajno bolji suparnik u prvih 45 minuta, ali je tu svoju bolju igru materijalizirala tek početkom nastavka. Briljirao je povratnik u HNL, bivši reprezentativac Pjaca koji je svoju ekstra klasu potvrdio s dva sjajna gola.

VIDEO Dinamo razbio Slaven! Show Petkovića na rođendan, Maksimir skandirao Ademiju

U 48. minuti Pjaca je primio loptu na više od 30 metara od suparničkog gola, okrenuo svog čuvara Pušića i zatim udarcem sa 25 metara svladao Malenicu.

Još je ljepši bio Pjacin potez u 55. minuti, kada se sjurio po lijevom krilu, ušao u kazneni prostor, tamo se poigrao s Duarteom i Fiolićem, a onda sa 10-ak metara pogodio suprotni donji kut.

Pogledajte zašto je Rudeš opleo po sucu: Ovakvo iživljavanje je nekorektno i moramo reagirati

Osijek je poraz ublažio pred kraj dvoboja kada je Fiolić u suparničkom kaznenom prostoru pronašao Fiolića, a ovaj vidio prsvodobno utrčavanje Pušića na drugu stativu kojemu nije bilo teško s pet metara pogoditi praznu mrežu.

VIDEO Kao Juninho u najboljim danima: Pogledajte fantastičan gol kojim su Lokosi srušili Rudeš

Druga Rijeka sada ima 13 bodova, kao i treći Dinamo s tim da je Rijeka odigrala sedam, a Dinamo šest susreta, dok je Osijek četvrti sa 11 bodova iz sedam susreta.

Na vrhu je Hajduk sa 15 bodova iz šest utakmica.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

Rijeka - Osijek, osmo kolo HNL-a 19.30 sati , Rujevica, Rijeka
Rijeka
Pjaca 48', 55'
2 : 1
Osijek
Pušić 85'
90+6'

Kraj utakmice!

90+4'

Goda je lijepo uposlio Obregona, koji je iz blizine pucao preko gola.

90'

Pet minuta sudačke nadoknade.

Fruk i Pašalić izašli su iz igre, a ušli Radeljić i Bogojević

85'

GOOOL! Osijek je smanjio vodstvo, Pušić je zabio za 2-1! Rijeka se ispromašivala i previše opustila. Osijek je jednostavnom akcijom izigrao zadnju liniju Riječana. Fiolić je pronašao Živkovića na lijevoj strani, a on je dodao Pušiću na drugoj stativi. Igrači Rijeke nisu na vrijeme reagirali i veznjak 'bijelo-plavih' smanjio je na 2-1.