Komentari 59

VIDEO Rijeka razmontirala Istru u derbiju. Golčine Pašalića i Selahija bile su za prste polizati

Puno nesigurnosti i grešaka u zadnjoj liniji presudili su momčadi Mislava Karoglana i nije na odmet reći da su sami sebi podmetnuli nogu. A Rijeka je iskoristila svoje trenutke pa napunila mrežu Puljana do vrha

Posljednji susret 3. kola HNL-a bio je ujedno i najveći derbi treće runde nove sezone. Rijeka je na Rujevici dočekala Istru u "derbiju della Učka", u utakmici koja nikad ne razočara. Tako je bilo i ovoga puta, Riječani su slavili s uvjerljivih 6-0.

Istra je dobro ušla u susret i uspješno razbijala riječke napade. No, presudila si je u drugoj polovici prvog dijela. Puno nesigurnosti i grešaka u zadnjoj liniji presudili su momčadi Mislava Karoglana i nije na odmet reći da su sami sebi podmetnuli nogu.

Statistika utakmice Rijeka - Istra

Pokazalo se to u 34. minuti kada je Ivanović iskoristio pogrešku Marešića, koji se okliznuo, pa zabio za vodstvo. Deset minuta kasnije Selahi je zabio fantastičan gol iz daljine. Sjajno je naciljao donji lijevi kut Majkićeva gola i golman Istre bio je u potpunosti nemoćan.

A kruna prvog poluvremena stigla je u prvoj minuti nadoknade. Riječani su presjekli dodavanje suparničke zadnje linije, loptu je prihvatio Pašalić pa maestralno naciljao. Pogodio je od stative u mrežu i u moru sjajnih golova ovo kolo vjerojatno izbio na vrh.

Rijeka je i u drugom dijelu nastavila gdje je stala. A opet je put do mreže pronašao Bruno Goda. Zabio je četvrti pogodak Rudešu, zatim Dukagjiniju, a sada i Istri u 58. minuti. Sjajno je ispratio ubačaj iz kornera pa glavom pogodio u bliži kut.

Samo tri minute kasnije novi pogodak. Ivanović je stigao do svojeg drugog danas i pala je 'petarda' na Rujevici!

Riječani se tu nisu zaustavili. U 81. minuti pogodak je zabio i Alen Grgić, koji je dobio šansu u nastavku. Djouahra se odlično probio po lijevoj strani i provukao između dva čuvara pa poslao prizemnu loptu pred gol. Tamo ju je u mrežu skrenuo Grgić.