Komentari 31

VIDEO San Siro u čudu: Nikome nije bilo jasno zašto sudac nije priznao gol. Evo koje je pravilo

Tijekom utakmice Milan je propustio čak dva penala. Uspio je dati dva iz igre, no Bologna je otkinula veliki bod 'rossonerima'. Prvi pogodak dao je Zirkzee, koji je prva meta Milana u zimskom mercatu

Posljednja utakmica subotnjeg rasporeda 22. kola talijanske Serie A ujedno bila i najdramatičnija, a nakon svih uzbuđenja nogometaši Milana i Bologne su podijelili bodove odigravši 2-2.

Bologna je povela golom Zirkzeea u 29. minuti, ali je Milan imao odgovor i to preko Rubena Loftusa-Cheeka koji je postigao dva pogotka za potpuni preokret. Engleski nogometaš je izjednačio u 45., dok je gol za 2-1 postigao u 83. minuti.

Serie A - AC Milan v Bologna

Tijekom utakmice Milan je propustio čak dva jedanaesterca. Prvo je golman Bologne u 42. minuti obranio Giroudov udarac s bijele točke, dok je u 75. Theo Hernandez pogodio okvir vrata.

I kada Milan nije iskoristio ni jedan od dva jedanaesterca, u sudačkoj nadoknadi je Bologna bila neumoljiva iz iste situacije. Orsolini je u 92. pogodio s bijele točke za končanih 2-2.

Hrvatski nogometaš Nikola Moro za Bolognu je u igru ušao u 67. minuti.

Milanu nije priznat gol. Zašto?

Theo Hernandez je pucao penal. Skorupski je pogodio stranu i bacio se ulijevo. Francuski lijevi bek zatresao je stativu i lopta mu se vratila u noge. Prvi je bio na njoj, braniči Bologne su zakasnili i Hernandez ju je ubacio u mrežu. San Siro je krenuo slaviti, ali sudac Davide Massa poništio je gol.

Gledatelji su prvo pomislili da je sviran prekršaj Hernandeza u napadu, ali usporena snimka pozakala je da je bio prvi na loptu... No, Massa je poništio gol zbog pravila koje kaže da kada se lopta od stative odbije igraču natrag u polje, to je kao da je sam sebi dodao loptu. Nije prema pravilima, ali bilo bi da se lopta odbila od golmana.

Milan ostao treći, Juve također kiksao

Milan je ostao na trećem mjestu ljestvice s velikim zaostatkom za Juventusom i Interom, dok se Bologna pomaknula za dvije pozicije i sada je na šestom mjestu.

Nogometaši Juventusa ispustili su dva boda u utrci koju vode s Interom za tron talijanske Serie A, kao domaćini odigrali su 1-1 protiv Empolija. Juventus se našao u priličnim problemima već u 18. minuti kada je isključen Poljak Milik, ali je domaćin unatoč igraču manje poveo u 50. minuti. Strijelac je bio Dušan Vlahović što mu je bio šesti prvenstveni pogodak u posljednje četiri utakmice.

Za konačnih 1-1 zabio je Baldanzi u 70. minuti.