Komentari 7

VIDEO Šmekerski asist Kovačića, City razmontirao Huddersfield!

Igrala su obojica Hrvata. Joško Gvardiol je odradio sjajan posao i Manchester City je sačuvao mrežu dok je Mateo Kovačić majstorski asistirao. Nakon pet mjeseci izbivanja vratio se Kevin De Bruyne

Manchester City je s uvjerljivih 5-0 razbio drugoligaša Huddersfield te se plasirao u šesnaestinu finala FA Kupa. 'Građani' su bili uvjerljivi od početka do kraja i protivnika su praktički ostavili bez šanse. Bila je to jedna od najdominantnijih predstavi momčadi Pepa Guardiole ove sezone.

Susret su u prvih jedanaest započela obojica Hrvata. Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu dok je Mateo Kovačić izašao u 76. minuti.

Statistika Matea Kovačića

Statistika Matea Kovačića protiv Huddersfielda

Majstorska asistencija Kovačića

Upravo je Kova u 65. minuti imao trenutak inspiracije pa Philu Fodenu fanastično asistirao za četvrti pogodak. Krasno je vanjskom odložio loptu za suigrača koji je, potom, vrhunski pogodio s distance.

Foden raspoložen

City je prethodno postigao tri pogotka. Mrežu gostiju načeo je Foden u 33. minuti što mu je bio 70. gol u dresu Manchester Cityja. Kasnije je na Kovinu asistenciju zabio i 71.

Na 2-0 povisio je Julian Alvarez samo četiri minute kasnije, a već na početku drugog dijela City je postigao i treći poslije autogola Jacksona u 58. minuti.

FA Cup - Third Round - Manchester City v Huddersfield Town

Vratio se Kevin De Bruyne

Konačnih 5-0 postavio je Jeremy Doku u 74. minuti. Kod ovog pogotka bitno je istaknuti da je asistent bio Kevin De Bruyne. Velebni veznjak vratio se nakon pet mjeseci izbivanja i teške ozljede stražnje lože.

U pobjedi protiv Huddersfielda dobio je nešto više od pola sata i odmah asistirao.

FA Cup - Third Round - Manchester City v Huddersfield Town FA Cup - Third Round - Manchester City v Huddersfield Town