Komentari 4

VIDEO Švicarce minute dijelile od Eura, Izrael zadržao šanse

3

U odgođenom susretu skupine I kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine, Izrael i Švicarska su u mađarskom Felcsutu odigrali 1-1.

UEFA je zbog trenutne sigurnosne situacije u Izraelu, odgodila sve utakmice zakazane u toj zemlji, pa je kao domaćin uskočila Mađarska.

Utakmica između Izraela i Švicarske je igrana u mađarskom Felcsutu na Pancho Areni u Puskas Akademiji, a tri dana kasnije Izraelci će na istom stadionu ugostiti i Rumunjsku.

Pjaca o povratku među Vatrene: Nisam znao što mi ljudi čestitaju

Švicarska je imala vodstvo 1-0, veći dio susreta je dominirala i pobjedom je mogla osigurati plasman na Euro, no Izrael je uspio izjednačiti u završnici i remijem barem malo produžiti nadu.

Gosti su poveli u 36. minuti golom Rubena Vargasa, a Izrael je izjednačio u 88. minuti preko Shona Weissmana.

Švicarci su već u devetoj minuti mogli do vodstva, no udarac Rubena Vargasa je zaustavio Omri Glazer. Izraelski vratar je odlično reagirao i u 17. minuti obranivši pokušaj Granita Xhake. Pet minuta kasnije Noah Okafor je pogodi prečku, a odbijenu loptu je Vargas pospremio u mrežu. Međutim, engleski sudac Anthony Taylor je poništio gol zbog prekršaja.

Švicarska je povela u 36. minuti, Fernandes je ubacio, a Vargas glavom pogodio za 1-0.

Euro 2024 Qualifier - Group I - Israel v Switzerland

Korak do izjednačenja Izrael je bio u 48. minuti, no udarac Anana Khalailija je završio u okviru gola. U 88. Izrael je ipak uspio izjednačiti, a pogodak je nakon kornera postigao Shon Weissman. U posljednjim trenucima susreta Švicarska je ostala s igračem manje nakon što je isključen Edimilson Fernandes.

Golove pogledajte OVDJE

Za goste je cijeli susret odigrao kapetan Granit Xhaka postavši novi švicarski rekorder sa 119 nastupa. Veznjak Bayer Leverkusena do sada je dijelio rekord s Heinzom Hermannom.

FOTO Livi u ugodnom razgovoru s prolaznicima, na okupljanju 'vatrenih' i jedno novo lice!

Dva kola prije kraja kvalifikacija, Švicarska i Rumunjska vode na ljestvici sa po 16 bodova, dok je Izrael treći sa 12 bodova. Kosovo ima 10, Bjelorusija 6, a Andora dva boda.