Komentari 39

VIDEO Usred utakmice Zvezde u Beogradu orila se ratna pjesma

"Ti veliko ime nosiš od junaka hajduk Veljka. On je tuk’o čete turske, a ti bande arnautske", glasi dio pjesme koju je djevojčica izvela na poluvremenu utakmice Eurolige

Stanka na poluvremenu na košarkaškim utakmicama obično je rezervirana za nastup navijačica ili prigodni zabavni program. U beogradskoj dvorani Pionir na košarkaškoj utakmici Crvene zvezde i njemačke Albe Berlin potpuno drugačije scene.

Djevojčica Pavlina Radovanović (13) odjevena u narodnu nošnju izvela je pjesmu "Đenerale, đenerale, nek je tvojoj majci slava!". Riječ je o numeri posvećenoj Veljku Radenoviću, bivšem zapovjedniku Posebnih jedinica policije u Prizrenu tijekom rata na Kosovu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Cijela dvorana uglas je pjevala ratnu pjesmu u kojoj se spominje kako je "tukao bande arnautske". Izraz Arnauti je turcizam koji se odnosi na Albance, uglavnom u pogrdnom smislu.

Srbi pamte Radenovića kao čovjeka koji je obranio mjesto Orahovac na zapadu Kosova od snaga Oslobodilačke vojske 1998.

Crvena zvezda izgubila je utakmicu 87-72, a ostaje vidjeti kako će na sve reagirati Euroliga nakon što su domaćini sportsku pozornicu nedvojbeno iskoristili za slanje političkih poruka.