Komentari 2

Villareal uvjerljiv protiv Bilbaa, Anderlecht i Brugge remizirali

1

Belgijski protivnici Dinama i Hajduka u Europskoj ligi Club Brugge i Anderlecht u derbiju kolu igrali su 2-2. Sljedeći protivnik 'modrih' deklasirao je Athletic Bilbao 4-1

Sljedeći Dinamov protivnik u Europskoj ligi Villareal uspješno je prebolio neočekivani poraz od PAOK-a te je svoje frustracije izbacio na Athletic Bilbau. 'Žuta podmornica' je uvjerljivo slavila 4-1 te u Primeri drži treće mjesto iza Reala i Barcelone.

Domaćini su imali četiri različita strijelca. Zabijali Nilmar, Cazorla, Rossi i Montero, a zanimljivo je da su Baskijci poveli preko Llorentea u šestoj minuti.

Sjevernije se u Belgiji igrao derbi kola između Anderlechta i Bruggea. Hajdukovi i Dinamovi protivnici u EL podijeli su bodove u 2-2 remiju. Sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu kada je i postignut konačan rezultat. Zadovoljniji pritom može biti Anderlecht, domaćin susreta, koji je nadoknadio gostujuću prednost od dva pogotka razlike.

Za Club Brugge, za kojeg je Ivan Perišič odigrao cijeli susret, sudjelovao pri prvom golu i u 23. minuti zaradio žuti karton, golove su postigli Dalmat (5.) i Geraerts (20.), dok su za Hajdukovog suparnika u posljednoj utakmici po skupinama u Europa ligi, precizni bili Juhasz (42.) i Lukaku (44.).