Komentari 8

Više mu i nije tako hladno: Pazzini uzeo Romi naslov?

6

Giampaolo Pazzini je s dva gola donio pobjedu Sampdoriji kod Rome 2-1 u utakmici 35. kola Serije A, te je napravio ogromnu uslugu Interu

Navijačima Lazija pokazivao je palčeve prema dolje, nekoliko puta šalio se kako je “stvarno hladno kad si tako visoko na tablici”. A nakon Sampdorije je - plakao! Društvo iz Genove uzelo im je bodove pred njihovim navijačima i sad Roma više nije na vrhu. Naglo zatopljenje Tottiju je donio napadač Sampdorije Giampaolo Pazzini.
- Sjajan je osjećaj pobijediti vodeću momčad prvenstva na njihovom terenu - sa širokim osmijehom govorio je Pazzini, koji je zabio oba gola u pobjedi Sampdorije 2-1.
- Ma tko bi rekao da ću baš ja odlučivati o prvaku Italije. Ali bio sam uvjeren da možemo ovdje dobiti - dodao je Pazzini.
I doista kroji prvenstvo, i on i njegova Sampdorija. U Milanu su ove sezone odigrali 0-0 s Interom, na svom travnjku su pobijedili 1-0. Strijelac? Pazzini, naravno...
- Razočaran sam, nismo smjeli propustiti ovakvu šansu - rekao je utučeni Totti nakon poraza na Olimpicu.
On je svoj dio posla napravio, zabio je za 1-0, pa pogodio stativu. Ali nije bilo dovoljno. Sampdoria je u nastavku proigrala, izjednačila pa u 85. minuti došla do pobjede.
- Naš golman Storari u prvom nas je poluvremenu ostavio u igri, bio je zaista sjajan - kaže trener Sampdorije Luigi Del Neri. Da ironija bude veća, taj Storari je zimus došao u Genovu iz - Milana. Eto tko daje šansu Interu...
U Romi znaju što su propustili. A dok su se svađali na centru, bivši ‘romanista’ Antonio Cassano samo se smješkao. Omražen je u Rimu, vrijeđali su ga s tribina, a on je uzvratio asistencijom za izjednačujući gol.
Do kraja su još tri kola, Roma igra protiv Parme, Chieva i Cagliarija, Inter protiv Lazija, Siene i Chieva.