Komentari 15

VN Kine: Nico Rosberg starta prvi, a Lewis Hamilton zadnji

1

Lewis Hamilton zbog kvara na bolidu krenut će s posljednjeg mjesta na startu Velike nagrade Kine, dok je njegov momčadski kolega Nico Rosberg bio najbrži u kvalifikacijama

Nijemac Nico Rosberg (Mercedes) startat će s prve pozicije u utrku za Veliku nagradu Kine Svjetskog prvenstva formule 1, koja će se voziti u nedjelju na stazi u Šangaju.

Rosberg, koji je pobijedio na prve dvije utrke u sezoni u Australiji i Bahreinu, u kvalifikacijama je bio više od pola sekunde brži od drugog Australca Daniela Ricciarda (Red Bull-TAG Heuer), dok će iz drugog reda krenuti dvojac iz Ferrarija, Finac Kimi Räikkönen i Nijemac Sebastian Vettel.

Svjetski prvak, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes), koji je i prije kvalifikacija imao kaznu od gubitka pet mjesta zbog promjene mjenjačke kutije, startat će s posljednjeg, 22. mjesta zbog problema s mašinom.

Utrka za VN Kine na programu je u nedjelju od 8 sati po hrvatskom vremenu.