Komentari 24

Vranjiću mjesec dana zabrane, a Vešoviću 7000 kuna kazne

1

Predstavnik Cibalije ušao je na teren, psovao Vešovića, a onda ga pričekao i nakon utakmice nastavio s uvredama. Kažnjen je s 5000 kuna i mjesec dana zabrane obavljanja svih funkcija

Disciplinska komisija Prve HNL na čelu sa Sašom Pavličićem-Bekićem kaznila je aktere sramotnog incidenta u Vinkovcima tijekom i nakon utakmice Cibalije i Rijeke, Tomislava Vranjića i Marka Vešovića.

'Na utakmici Cibalia - Rijeka, predstavnik Cibalije Tomislav Vranjić došao je do Marka Vešovića na teren, iako na terenu nema što tražiti, i rekao mu: 'Pi... ti materina, cigane! Je... ti mater, vidjet ćemo se poslije utakmice, ja ću ti već pokazati'.

Sudac je odstranio Vranjića, no ovaj je čekao 45 minuta da utakmica završi. Potom je opet došao do Vešovića i psovao mu majku. Vešović je uzvratio na psovke te je kažnjen sa 7000 kuna, dok je Vranjićeva kazna zabrana rada svih funkcija na mjesec dana i 5000 kuna', stoji u odluci Disciplinske komisije Prve HNL.

Kažnjeni Hajduk i Inter, ukoren Zekić...

Na utakmici Inter - Hajduk, zbog bakljade i pirotehničkih sredstava, domaćin je  kažnjen sa 7000, a gosti s 10.000 kuna. Trener Osijeka Zoran Zekić, zbog isključenja na utakmici protiv Dinama, kažnjen je samo s ukorom. Razlog je što Zekić nije psovao, vrijeđao već je isključen zbog prigovora. Nastavak utakmice pratio je iz novinarske lože, na mobitel je, navodno, zvao pomoćnika, no zbog toga neće biti kažnjen jer u zakonu za takav slučaj - nema sankcija! Uostalom, teško je i dokazati s kim je trener Osijeka reazgovarao. Stanko Mršić je zbog isključenja kažnjen s 1000 kuna jer je bacao bočicu s vodom i ušao u teren.