Komentari 14

Vratar Rangersa u 83.' obranio penal i održao ih u igri za titulu

1

Posljednji je Old Firm, gradski derbi klubova iz Glasgowa, Rangersa i Celtica, na Ibroxu završio 0-0. Bio je to sraz 34. kola, odnosno prvog kola doigravanja za prvaka

Četiri kola prije kraja Rangersi tako ostaju na minimalnoj (81-80) bodovnoj prednosti pred gradskim rivalima, ali su u zbiljskoj prednosti zapravo igrači Neila Lennona, s obzirom na činjenicu da imaju utakmicu manje.

Utrku za naslov Rangersima je spasio golman Allan McGregor, koji je u 83. minuti fantastično obranio 11-erac grčkom napadaču Celtica Georgiosu Samarasu. Sudac utakmice Craig Thomson pogriješio je procijenivši da se radilo o prekršaju Rangersova Stevena Davisa nad Anthonyjem Stokesom. Davis se na vrijeme zaustavio, a Stokes pri proboju lijevom stranom 16-erca naletio na njega.

U domaćoj momčadi svih su devedeset minuta odradili Nikica Jelavić i Saša Papac. Hrvatski je reprezentativni centarfor imao vrlo dobrih trenutaka u igri. U 65. je minuti tako petom krasno gurnuo loptu Naismithu, koji je sa 16 metara udaljenosti zamalo promašio. Malo prije toga prilikom jednog prodora iznudio je žuti karton suparničkog nogometaša.