Komentari 11

Vratio se Ouzas: Linz nanio Medvjedima šesti poraz u nizu

1

Bolji od "medvjeda" u Ledenoj dvorani Doma sportova bio je Linz s 3-2. Doživjeli su šesti poraz u nizu ako se u obzir uzme i poraz od Klagenfurta (za zelenim stolom)

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka poraženi su u dvoboju 12. kola EBEL lige. Bolji od "medvjeda" u Ledenoj dvorani Doma sportova bio je Linz s 3-2...

Prvu je trećinu gostujući sastav dobio s 2-0. Za Linz su zabili Danny Irmen u 5. i Martin Grabher Meier u 17. minuti. U drugoj dionici Medveščak vraća neizvjesnost u susret i golom Saše Martinovića na asistenciju Vjačeslava Truhna u 24. minuti smanjuje na 2-1.

Gosti vraćaju dva gola prednosti u 35. minuti golom Franklina MacDonalda, ali pogodak Davida Brinea na asistenciju Andyja Serticha u 39. minuti obećava neizvjesnost u posljednjoj dionici igre.

No, posljednja trećina nije nikako dobro počela za "medvjede" budući je na deset minuta isključen Tomislav Zanoški zbog burne reakcije na jednu odluku sudaca o zabranjenom ispucavanju kontra zagrebačke momčadi.

Medveščak je desetminutni period s igračem manje uspio sačuvati netaknutu mrežu, a potom je i sam imao dva igrača više nakon isključenja Franklina MacDonalda i Curtisa Murphyja. Ipak, mrežu Linza "medvjedi" više nisu tresli i doživjeli su i šesti poraz u nizu ako se u obzir uzme i kontroverzni poraz od Klagenfurta (za zelenim stolom, op.a.).

Na gol se vratio Ouzas koji je skupio 31 obranu (90 posto).

Sljedeća utakmica (21. listopada) Medveščaku donosi gostovanje kod Graza.